Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

AKCJA „ZIMA 2013”

W ramach akcji „Zima 2013” w dniach 28.01 – 01.02.2013r. zorganizowaliśmy w naszej szkole wypoczynek zimowy dla czterech  grup stacjonarnych.
        38 uczestników – 25 chłopców i 13 dziewczynek z klas I – VI w bezpieczny i ciekawy sposób spędziło tydzień ferii zimowych. Uczestnicy przebywali w szkole od godz. 900 do 1400 pod opieką  wychowawców, kierownika zimowiska oraz pielęgniarki szkolnej. Dzieci korzystały z pełnych obiadów.
      Do dyspozycji uczniów były dwie sale gimnastyczne, pracownia informatyczna, świetlica, sale lekcyjne. Grupa uczniów jednorazowo skorzystała z krytej pływalni. Ze względu na deszczową pogodę zajęcia odbywały się głównie w budynku szkoły.
      Dla miłośników komputerów dostępna była przez cały czas sala informatyczna. Kolejno korzystały z niej poszczególne grupy zimowiskowe – około 1 godziny dziennie. Uczniowie uczyli się obsługi nowych programów, „rysowali” myszką, odwiedzali ciekawe i dostosowane do ich wieku i możliwości strony internetowe, a także doskonalili umiejętności językowe: reading, writing, listening.
      Urozmaicona była też oferta zajęć świetlicowych – od zadań i zagadek matematycznych, gier planszowych po projekcję filmów i zajęcia plastyczno – techniczne. Dzieci ćwiczyły sprawność rąk, bawiły się w teatr, brały udział w grach dydaktycznych, malowały ptaki, które należy dokarmiać zimą, lepiły z bibuły i wycinały z kolorowego papieru pejzaże zimowe, wykonywały zabawki z użyciem balonów i papieru - origami, przygotowywały kartki z życzeniami. Pracowały i bawiły się przy muzyce w ramach muzykoterapii. Wiele emocji wzbudziły zabawy w sali gimnastycznej,  także z użyciem różnego typu przyrządów sportowych. Opiekunowie zwracali uwagę na przestrzeganie zasady „fair play” w grach zespołowych, na zgodną współpracę oraz prawidłowe znoszenie porażki.
      W środę i w piątek odbyły się też zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”.  Pani pedagog przeprowadziła też zajęcia profilaktyczne „Asertywne reagowanie na przemoc”, „Jak nie stać się ofiarą przemocy”.
      Pielęgniarka szkolna i opiekunowie grup przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, zdrowego stylu życia oraz zagrożeń wywołanych grypą - obejrzeli film i prezentację multimedialną „Nie daj się grypie”.
      Codziennie uczestnicy otrzymywali smaczny obiad, desery i napoje, a na zakończenie wypoczynku każdy obdarowany został czekoladą.