Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Sześciolatek w szkole

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x76  8

Zjazd szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie z okazji urodzin Patrona

Dnia 3 czerwca 2014r. Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu wraz z opiekunkami p. Joanną Guzowską i p. Elżbietą Szczepańską uczestniczyli w corocznym spotkaniu Szkół Imienniczek ks. Jana Twardowskiego.
           O godz. 12.00 w świątyni Opatrzności Bożej została odprawiona uroczysta msza święta koncelebrowana, pod przewodnictwem ks. Józefa Górzyńskiego biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej.
           We mszy świętej wzięło udział 25 pocztów sztandarowych z różnych szkół polskich, dzieci, młodzież, nauczyciele, dyrektorzy placówek, katecheci i przyjaciele naszego wspólnego Patrona. Niezwykłym akcentem było wykonanie ulubionej piosenki ks. Jana przez Jego wieloletniego przyjaciela – p. Tadeusza Olszewskiego, organistę z kościoła sióstr Wizytek w Warszawie.
            Po mysz świętej złożyliśmy kwiaty przy grobie Patrona oraz zapaliliśmy znicze. Była to wspaniała lekcja pielęgnująca kultywowanie tradycji szkoły. Byliśmy dumni, że, mogliśmy uczestniczyć w takiej uroczystości.