Apel „Bądź bezpieczny na drogach” – B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony

Dnia 28 stycznia 2016 roku odbył się apel dla uczniów klas IV – VI na temat „Bądź bezpieczny na drogach” w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”.
Nasza szkoła realizuje ten program w bieżącym roku szkolnym, przy dużym wsparciu władz samorządowych oraz Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.
Uczniowie klasy IV a pod kierunkiem wychowawcy pani Barbary Woźnickiej i pedagoga szkolnego pani Jolanty Wojdy zaprezentowali szkolnej społeczności zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, ukazując znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Zwrócili uwagę na konieczność stosowania elementów odblaskowych, zwłaszcza podczas poruszania się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Uczniowie zachęcali swoich rówieśników do poznania przepisów i znaków drogowych, gdyż ich znajomość niejednokrotnie może nas uchronić przez wypadkiem.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pan Krzysztof Kosiorek i pan Dariusz Lewandowski przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Zwrócono uwagę na konieczność stosowania zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.
Artyści zachęcali do zasad bezpieczeństwa słowami piosenki:

Od obuwia aż do głowy,
cały jestem odblaskowy,
więc na luzie jeżdżę, chodzę,
wszyscy widzą mnie na drodze.

Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,
Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Na zakończenie uroczystości zastępca burmistrza pani Ewa Leszczyńska wraz z funkcjonariuszami policji wręczali opaski odblaskowe wszystkim uczniom klas IV – VI.
Mamy nadzieję, że będą z nich codziennie korzystać, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drogach.

Jolanta Wojda
                 Barbara Woźnicka