„Nigdy nie powiem,

że nauczyciel to zawód.

Nauczyciel – to powołanie.”

Takie motto towarzyszyło uroczystości zorganizowanej 14 października 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

To dzień szczególny – święto Edukacji Narodowej.

Nasza szkoła była organizatorem akademii miejskiej, na którą zostali zaproszeni: Burmistrz Miasta Sierpca – Pan Jarosław Perzyński – współorganizator uroczystości, zastępca Burmistrza Miasta Sierpca – Pani Ewa Leszczyńska, przedstawiciele Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, przewodniczący Rady Miasta – Pan Jerzy Stachurski, przedstawiciele organizacji związkowych oraz księża – Proboszcz Parafii Farnej – ks. Dziekan Andrzej Więckowski – i Proboszcz Parafii p.w. św. Benedykta – ks. Andrzej Mucha SAC.

Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor szkoły – Grażyna Krawczyńska, która serdecznie powitała zaproszonych gości oraz tych, którzy zechcieli przyjąć zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie. Następnie Pani Grażyna Krawczyńska zaprosiła do wysłuchania „Koncertu życzeń” przygotowanego przez społeczność uczniowską „Trójki”.

W czasie koncertu zostały wręczone Nagrody Burmistrza Miasta Sierpca. Otrzymali je:

• pani Joanna Guzowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego)
  • pani Alicja Mirosławska – Lipińska (Miejskie Przedszkole nr 2)
  • pani Anna Kuncewicz (Gimnazjum Miejskie im. Mikołaja Kopernika)
  • pani Danuta Górkowska (Miejskie Przedszkole nr 3)
  • pani Katarzyna Pawłowska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej)

Koncert prowadzili uczniowie klasy VI b – Malwina Skrzyńska i Mateusz Kotecki, którzy doskonale wcielili się w role konferansjerów.

Kolejno zapowiadane dedykacje skierowane były do nauczycieli sierpeckich szkół i przedszkoli, do władz samorządowych, a także pracowników obsługi i administracji , którzy gromkimi brawami nagradzali wspaniałe prezentacje muzyczne i doskonałe recytacje utworów poetyckich. Nie zabrakło występu cheerleaders, a także ciepłych słów skierowanych do nauczycieli, którzy przeszli już na zasłużony odpoczynek.

Wdzięczni uczniowie obiecywali:

„Będziemy pamiętali nawet przez lat wiele,

czego nas uczyli nasi nauczyciele.

Ziarno wiedzy w nasz umysł zasiane

obfitym plonem będzie zbierane…”

Ogromne podziękowania skierowane były do nauczycieli przedszkola, którzy pierwsi stają na długiej i trudnej drodze do wiedzy.

Natalka Czarnecka z klasy I b wspaniale zadeklamowała wiersz dla Pań z przedszkola:

„Żyjcie w zdrowiu nam sto lat!

Za cierpliwość nieprzebraną, (…)

Niech Paniom słonko zawsze świeci…”

Program artystyczny został urozmaicony melodyjnymi piosenkami, które spotkały się z dużym aplauzem publiczności.

Na zakończenie koncertu uczniowie złożyli Nauczycielom piękne podziękowania i życzenia:

Dziękujemy, dziękujemy

wciąż za mało i nigdy zbyt wiele.

Za to światło, co mroki rozjaśnia.

Po prostu: dziękujemy!

Życzymy wszystkim nauczycielom, by ziarno rzucone do duszy naszej, nie szło na marne, a powołanie w tej pracy potrzebne, było cierpliwe i zawsze ofiarne.

13 października 2015 roku w naszej szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie pamiętali o swoich nauczycielach i przekazywali słowa życzeń i podziękowań. Obchodzone święto było okazją do wspólnego spotkania rady pedagogicznej, pracowników szkoły i zaproszonych emerytowanych nauczycieli. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska złożyła życzenia i przypomniała, że „Nauczyciel to nie zawód, nauczyciel to powołanie’’. Jak co roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu wszystkich uczniów ,,Trójki’’ przekazali życzenia i drobne upominki.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do przyznania nagród. W tym roku Nagrodą Burmistrza Miasta Sierpc uhonorowano panią Joannę Guzowską, zaś Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali:

• pani Mirosława Fierka
  • pan Jarosław Kinecki
  • pani Hanna Kalkowska
  • pani Irena Kalkowska
  • pani Anna Ozimkiewicz
  • pani Ewa Rycharska
  • pani Anna Stoń
  • pani Jolanta Wojda
  • pani Bogumiła Burczyk
  • pani Bożena Dąbrowska
  • pan Janusz Jezierski
  • pani Agnieszka Kluczewska
  • pani Małgorzata Przymyłska

Nagrodzonym nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

21 października uczniowie ,,Trójki” zaprezentowali część artystyczną w Związku Nauczycielstwa Polskiego z okazji 110-rocznicy powstania organizacji.