DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

30 stycznia 2016 roku, w pierwszą sobotę ferii, gdy nasi uczniowie rozpoczynali już zimowy wypoczynek, gościliśmy w ,,Trójce’’ najmłodszych sierpczan oraz ich rodziców.

W tym dniu wszyscy zainteresowani mogli poznać ofertę edukacyjną naszej szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczali pamiątkowe identyfikatory- misie oraz miniprzewodnik – folder o placówce.

Pani dyrektor Jolanta Chyżyńska serdecznie powitała wszystkich. Wyraziła nadzieję, że w takim gronie spotkamy się na inauguracji roku szkolnego 2016/2017. Dzień Otwarty w naszej placówce uświetnili goście: p. Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta, p. Marek Zdrojewski – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia, p. Józef Mróz – Przewodniczący NSSZ Solidarność oraz p. Tomasz Kowalski – Przewodniczący Osiedla nr 1. Obecni byli również przedstawiciele sierpeckich mediów: telewizji kablowej i Nowego Tygodnika Sierpeckiego.

Prowadząca spotkanie – p.dyr. Jolanta Chyżyńska w ciepłych słowach skierowała się do rodziców najmłodszych dzieci. Stwierdziła, że Nowelizacja Ustawy o Systemie Oświaty zasiała w nich pewne wątpliwości dotyczące tego, kiedy ich dzieci mają rozpocząć szkolną edukację. Zapewniła, że ,,Trójka’’ jest doskonale przygotowana na przyjęcie sześciolatków do klas I,  jak również młodszych dzieci do oddziałów przedszkolnych. Doskonale wykształcona, doświadczona kadra zadba o wszechstronny rozwój najmłodszych oraz sprawi, by dzieci czuły się w ,,Trójce’’ dobrze i bezpiecznie.

Pan Marek Zdrojewski – Naczelnik Oświaty – potwierdził,  jak wiele atutów ma Szkoła Podstawowa nr 3. Jest to placówka z 55-letnią tradycją, bardzo dobrze wyposażona i zorganizowana, której uczniowie osiągają wysokie wyniki w nauce. Powiedział, że rozumie rozterki rodziców 6-latków, jednak wyraził wątpliwość, czy pozostawienie dzieci na kolejny rok w przedszkolu to wyjście najbardziej optymalne? Oddziały przedszkolne istniejące  w szkołach to etap przejściowy – tu ich pociechy realizują podstawę programową, bawią się, mają zapewnioną opiekę w świetlicy, a jednocześnie oswajają ze szkołą. Adaptują do tego, z czym i tak zmierzą się w następnym wrześniu. Pani Bogumiła Rzeszotarska, nauczycielka nauczania zintegrowanego ,już w pierwszych, powitalnych słowach stwierdziła, że wybór ,,Trójki’’ to strzał w ,,10’’. Na poparcie swych słów zaprosiła wszystkich do obejrzenia prezentacji multimedialnej.  W czasie jej trwania p. Dyrektor zwróciła uwagę na priorytety naszej placówki, która jest nowatorska, bezpieczna i otwarta na środowisko lokalne. Podkreśliła szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych, nowoczesną bazę, wielofunkcyjne obiekty sportowe, działalność charytatywną i wolontariat.

Nadszedł czas na najważniejszych w tym dniu, najmłodszych gości. To z myślą o nich i ich rodzicach uczniowie klas Ic i IIIb przygotowali krótką część artystyczną oraz zatańczyli poleczkę i krakowiaka. Występujący zaprosili również najmłodszych do wspólnych pląsów i zabawy. Popisy uczniów zamknął taniec zespołu cheerleders.

Następnie wszystkich uczestników spotkania zaproszono na dużą salę gimnastyczną, gdzie przygotowano gry ruchowe oraz wspólną zabawę z chustą animacyjną. Przybyli goście zwiedzali budynek szkoły, podziwiali jej wyposażenie, poznawali nauczycieli i pracowników placówki. Na najmłodszych na II piętrze czekał zamek z wróżkami, które zapraszały do magicznego świata bajek. Księżniczki i królewny malowały buzie dzieci i zaczarowywały je w ulubione twarze bajkowych postaci.

Nadszedł czas na słodką przekąskę – panie kucharki częstowały wszystkich pysznymi goframi z bitą śmietaną i owocami.

Wierzymy, że wizyta w ,,Trójce’’ utwierdziła rodziców w przekonaniu, że nasza szkoła to placówka łącząca tradycję i nowoczesność, a kadra pedagogiczna to zespół ludzi, którym można zaufać i powierzyć swoje pociechy.

Dziękujemy wszystkim za uczestniczenie w Dniu Otwartym Szkoły. Dzieciom życzymy miłych wspomnień z pierwszego dnia pobytu w naszej placówce, a rodzicom właściwych i trafnych wyborów. Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się w „Trójce”.