„Spotkania z kulturą” – wycieczka uczniów klas Va i Vb do Płocka!!!

19 listopada 2015r. uczniowie klasy Va i Vb pod opieką następujących nauczycielek: p. Małgorzaty Tyburskiej, p. Ewy Rycharskiej, p. Doroty Ossowskiej uczestniczyli w interesującej wycieczce do Płocka.

Najważniejszą atrakcją był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Karola Suszka. Piątoklasiści chętnie przyjęli zaproszenie do szalonego świata uroczej, rudej dziewczynki – Ani Shirley i świetnie się bawili. Wszystkim podobała się gra aktorska, bogactwo scenografii, ciekawe kostiumy, niezwykłe rekwizyty. Kilka scen rozbawiło młodą widownię do łez W trakcie antraktu można było zwiedzić wystawę poświęconą ponad 200-letniej historii płockiego teatru. Naszym dzieciom szczególnie przypadły do gustu historyczne afisze teatralne.

Po wrażeniach duchowym nadszedł czas na coś dla ciała, tym bardziej, że sport to zdrowie. Wybór padł na aktywność w kręgielni. Rywalizacja przebiegała na kilku torach jednocześnie i była naprawdę zacięta, nikt jednak nie zapominał o zasadach fair play.