Światowy Dzień Rzucania Palenia

19 listopada obchodzono w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia. Uczniowie klas III i VI realizują programy antytytoniowe: „Nie pal przy mnie, proszę” i „Znajdź właściwe rozwiązanie”.
      Inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy III a bardzo spodobała się naszej szkolnej społeczności. Mali artyści zachęcali do życia bez dymu tytoniowego oraz kierowania się w swoich decyzjach asertywnością. Alternatywą dla wszelkich używek jest zdrowy styl życia i do tego właśnie zachęcali nasi artyści.
      Plakaty wyeksponowane w tym dniu zawierały hasła: „Nie pal przy mnie, proszę, bo tego nie znoszę”, „Nie pal, stokrotnie proszę”, „Jeden papieros dziennie – 5 minut bliżej śmierci”, „Bez uzależnień jest o niebo lepiej”.
Wszyscy uczniowie powtarzali zgodnie, że „dobra jest szalenie moda na niepalenie”.  Mamy nadzieję, że będą kierować się tą zasadą w swoim dorosłym życiu.

Jolanta Wojda

Anna Kazimierowska