Ambasadorzy naszej szkoły

Filip Różański

Filip od 3 lat uczęszcza do Szkoły Tańca Towarzyskiego Art-Dance w Sierpcu. Obecnie jest w klasie H. Uwielbia tańczyć i w przyszłości chce zostać trenerem tańca towarzyskiego. Bierze udział też w pokazach na terenie szkoły. Uczestniczył w ogólnopolskich turniejach tanecznych.

Przez ostatnie dwa lata aż w 10, gdzie zdobył wraz ze swoją partnerką czołowe miejsca:

 • II miejsce w Ogólnopolski Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Starosty Żuromińskiego i Burmistrza Żuromina I miejsce w Ogólnopolskim TTT FALCON 2019 Płock
 • I miejsce o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz
 • I miejsce Mistrzostwa Polski FTSLA OTTT Sierpc
 • I miejsce Mazowia Open 2019 Pruszków.

Filip jest dobrym uczniem i kolegą. Lubi matematykę i informatykę.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Wiktoria Astrau

– od października 2016 roku tańczy w LZA Kasztelanka. Z zespołem brała udział w różnych imprezach organizowanych w Sierpcu m.in. w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Moto Serce, w Nocy Świętojańskiej, z okazji 100 lecia niepodległości. Tańczyła również z zespołem na festiwalu w Zakrzewiu, w Płońsku, w Chorwacji i w Grecji ,a także brała udział w Polonezie Niepodległości 3 Maja w Warszawie. Od września 2018 uczęszcza również na zajęcia teatralne w Ckisz i występowała już w trzech przedstawieniach. W październiku wygrywając projekt poszukiwacze talentów zaczęła uczęszczać na zajęcia ArtDance tańca sportowego (taniec towarzyski). 1 marca 2020r jako solistka zajęła 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego w Żurominie. Od września 2018 uczęszcza również na zajęcia że śpiewu i gry na pianinie a także chodziła 2 razy w tygodniu na zajęcia nauki pływania.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Lena Wasilewska

Lenę cechuje ją otwartość, życzliwość do ludzi i wysoka kultura osobista. Zawsze chętnie służy pomocą.  Wspiera akcje charytatywne oraz działania na rzecz klasy i szkoły. Od dwóch lat jest wybierana przez rówieśników na gospodarza klasy. W roku szkolnym 2019/2020 została przewodniczącą Małego Samorządu Uczniowskiego. Bierze udział w konkursach plastycznych i recytatorskich zajmując czołowe miejsca. Od 3 lat  lat trenuje taniec towarzyski w Szkole Tańca ArtDance.  Uczestniczyła wraz ze swoim partnerem w wielu turniejach zdobywając miejsca na podium.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

 • 2017 –  Grand Prix Polski HOLLYWOOD CUP  1 MIEJSCA KLASA H,
 • 2018 –  II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik 1 miejsce klasa H,
 • I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Lubawy 1 miejsce klasa H,
 • II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Rypin i Starosty Rypińskiego miejsce 1 klasa H,
 • 2019 – Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS, Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Sierpc  miejsce 2 klasa G,
 • 2020 – Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o Puchar Starosty Żuromińskiego i Burmistrza Miasta Żuromin miejsce 1 i awans do wyższej klasy tanecznej F.

Lena uczestniczy we wszystkich zgrupowaniach, dodatkowych szkoleniach i obozach sportowych organizowanych przez Szkołę Tańca Art. Dance.

Od roku 2017 uczestniczy w zajęciach w Pracowni Ceramicznej, pod okiem opiekuna wykonuje prace z gliny. Dodatkowo doskonali swoje zdolności plastyczne na pozaszkolnych zajęciach plastycznych. Lena bardzo lubi sporty zimowe. Od szóstego roku życia jeździ na nartach, a od ósmego również na snowboardzie. Kolejną pasją  jest śpiew i gra na gitarze. Przygoda z gitarą to dopiero początek, ale wytrwale pracuje z nauczycielem na zajęciach pozaszkolnych.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Bianka Zakrzewska 

Bianka uwielbia zwierzęta i sport. Drugi rok z rzędu otrzymała tytuł olimpijczyka roku kl. 1-3. Od 3 lat uprawia taniec towarzyski w klubie Art-Dance pod kierunkiem p. Adriana Kowalskiego, gdzie  bierze czynny udział w turniejach sportowych w różnych regionach Polski zdobywając liczne miejsca na podium. W wieku 9 lat osiągnęła kategorię „F” w kwalifikacji tanecznej. Potrafi narzucić sobie surową dyscyplinę. Bierze udział w obozach i dodatkowych warsztatach tanecznych. Od 6 roku życia uczęszcza na zajęcia ceramiczne, gdzie nauczyła się od podstaw pracy z gliną. Swoje prace przekazuje na cele charytatywne wspomagając chore dzieci. Uczęszczała do szkółki pływackiej i brała z sukcesami udział w zawodach. Cztery lata związana jest z prywatną szkołą jęz. angielskiego American Center, gdzie drugi rok z rzędu zdobyła Oskara (najlepszy wynik w grupie) za całoroczną naukę. Reprezentuje ją  także w licznych konkursach plastycznych i manualnych zajmując czołowe miejsca. Od kilku miesięcy jej pasją stała się jazda konna. Chociaż nie ma w tej dziedzinie sukcesów, to potrafi sama umiejętnie obchodzić się z koniem.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Maksymilian Żmijewski

Maks kocha sport, a w szczególności badminton, lekkoatletykę, pływanie i taniec.

Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się w wieku 5 lat. Wtedy to zaczął uczęszczać na zajęcia pływackie, na sierpeckim basenie, dzięki którym pływa czterema stylami, uzyskując rewelacyjne wyniki.  Od 2017 roku trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Serw”.  W maju 2017 roku, odniósł swój pierwszy duży sukces, zdobywając I miejsce  w zawodach- Grand Prix Mazowsza w Warszawie. Od tamtej pory każdy rok obfitował w liczne sukcesy sportowe.  W 2019 roku zajął  II miejsce w PLEBISCYCIE „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2018”- Młodzieżowy Sportowiec Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych.

Ponad to jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej w Sierpcu- w klasie akordeonu. Od dwóch lat również członkiem klubu sportowego tańca towarzyskiego ArtDance i jest zrzeszony w Federacji Tańca Sportowego. Trenuje tańce latynoamerykańskie i standardowe. Uczestnicząc w rywalizacji turniejów ogólnopolskich, zajmuje pierwsze miejsca, co przyczyniło się do przejścia do wyższej klasy tanecznej.

Jego osiągnięcia to: 6 brązowych medali, 6 srebrnych i 26 złotych.

Maks pomimo tak licznych zajęć dodatkowych jest wzorowym  uczniem i dobrym kolegą. Wspiera akcje charytatywne oraz działania na rzecz klasy i szkoły.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Oliwia Pietrzykowska 

Sport to prawie całe życie Oliwki…. Bierze udział w licznych zawodach: lekkoatletyka, piłka koszykowa, ale największe zamiłowanie to piłka nożna.
Przygoda właśnie z tą dyscypliną zaczęła się w wieku 6 lat. Początkowo jeździła na treningi z bratem, ona w charakterze obserwatora. Ta rola jednak nie bardzo jej odpowiadała i szybko została zawodniczką drużyny piłkarskiej MKS Kasztelan Sierpc.
Oliwia bierze udział w bardzo licznych turniejach, często otrzymując statuetkę Najlepszego Zawodnika Drużyny.
W czerwcu 2019 roku została powołana do „Akademii Młodych Orłów” i od września trenuje w Płocku.
W październiku 2019 r. została powołana przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej na konsultacje selekcyjną dziewczynek i właśnie tam reprezentowała MKS Kasztelan Sierpc w swojej kategorii wiekowej.
W listopadzie 2019 r. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej powołał ją na turniej „Diamenty Mazowsza”.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Maja Wasilewska 

Maja lLubi rower, rolki….  ale  najbardziej kocha taniec. Od dwóch lat trenuje taniec towarzyski. Uczęszcza na zajęcia do szkoły Art Dance prowadzonej przez pana Adriana Kowalskiego. Jej ulubionym tańcem jest cza – cza. Pomimo tego, że tańczy dość krótko, to na swoim koncie ma już 7 medali. Największym jej  sukcesem jest awans do klasy tanecznej G. Obecnie przygotowuje się do występu w klasie F.  Uwielbia występować na turniejach, które są dla niej stresujące, ale zawsze stara się zatańczyć najlepiej jak potrafi. Każda figura musi zostać zatańczona perfekcyjnie, każdy ruch musi być przemyślany. Bierze udział też na pokazach czy galach szkoły.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Oliwia Krześniak 

Hobby Oliwi to badminton. Przygodę z badmintonem zaczęła w ferie w 2017 roku podczas zajęć pod hasłem „Zima w mieście”.  Od tamtej pory jest członkiem Klubu Sportowego „Serw”, a jej trenerem jest pan Janusz Jezierski. Jej pierwsze zawody odbyły się w Warszawie na Grand Prix Mazowsza, zdobyła tam II miejsce. Od roku klub organizuje Płocko – Sierpecką Ligę Młodzików, podczas której Oliwia zawsze staje na podium. Chętnie też bierze udział w innych zawodach sportowych i osiąga w nich sukcesy.

Jej osiągnięcia w badmintonie:

2017 r.  I m. III Międzyszkolna Liga Młodzików
           
II m. Grand Prix Mazowsza w Warszawie
            II m. Grand Prix Mazowsza w Warszawie
            III m. Finał Grand Prix Mazowsza w Warszawie

2018 r. III m. Płock – Sierpecka Liga Młodzików 1 runda
            II m. Płock – Sierpecka Liga Młodzików 2 runda
            III m. Płock – Sierpecka Liga Młodzików 3 runda
            II m.  Płock – Sierpecka Liga Młodzików Finał
            II m. Turniej zorganizowany z okazji Niepodległości Polski
            I m. Turniej badmintona na Orliku

2019 r. I m. Płock – Sierpecka Liga Młodzików 1 runda
            I m. Płock – Sierpecka Liga Młodzików 3 runda

  ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Gabriela Nyklas

Gabrysia to uczennica, która z wielką pasją rozwija swoje uzdolnienia muzyczne. Uczennica uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu, cykl 4-letni, klasa II, instrument – akordeon. Jednocześnie uczęszcza na indywidualne zajęcia wokalne w CKiSz w Sierpcu, a także należy do zespołu wokalnego w CKiSz. Dodatkowo Gabrysia należy do Ludowego Zespołu Artystycznego ,,Kasztelanka’’. Do 2019 r. uczestniczyła w projekcie pod nazwą ,,Zatorzanie’’ – muzyczna przygoda zaowocowała nagraniem i wydaniem płyty. W 2018 r., Gabrysia wzięła udział w castingu do programu telewizyjnego ,,The Voice Kids’’.

 Gabrysia często występowała na różnorodnych koncertach i występach:

 • WOŚP
 • Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ligowie,
 • Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży w Golubiu Dobrzyniu,
 • Kwiecień – Plecień w CKiSz w Sierpcu,
 • Koncert Kolęd i Pastorałek: w CKiSz w Sierpcu, w Domu Kultury w Rypinie i Państwowej Szkoły Muzycznej w Sierpcu,
 • Przesłuchanie ( zespół akordeonowy w Solcu Kujawskim),
 • Koncert akordeonowy w Skansenie ( rozpoczęcie roku akademickiego),
 • Uczestniczka obozu artystycznego w Rabce Zdrój,
 • Festiwal Piosenki w Łęczycy.

Gabrysia jest niezwykle sympatyczna i bardzo chętnie bierze udział we wszystkich inicjatywach muzycznych w naszej szkole. Nauczyciele współpracują z nią z wielką przyjemnością, ponieważ w  występy angażuje się całym sercem. Jej wykonania budzą powszechny podziw. Uczennica reprezentuje szkołę w różnych konkursach muzycznych i zdobywa nagrody i wyróżnienia, a przy tym jest bardzo skromna. Kilka razy z powodzeniem brała udział w szkolnym show „Odkrywamy talenty”.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Kajetan Żmijewski 

Kajtek jest bardzo dobrym uczniem, ma wzorowe zachowanie, a ponadto osiąga sukcesy na arenie sportowej. Interesuje się badmintonem, tenisem stołowym i lekkoatletyką. Czynnie uczestniczy w życiu szkoły i klubów a jako uczeń starannie przygotowuje się do zajęć szkolnych, przestrzega regulaminów i obowiązków ucznia. Jest uczniem Szkoły Muzycznej i wspaniale gra na akordeonie.

Do jego osiągnięć sportowych należy zaliczyć:

 • 01.2018r. Sierpc- I m. w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej; Drużynowy Badminton Chłopców;
 • 02.2018r. Sierpc – II m. w Plebiscycie „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej”, Młodzieżowy Sportowiec Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych.
 • 02.2018r. Płock – I m. w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona; Runda I,
 • 03.2018r. Sierpc – I m. w X Szkolnych Zawodach Pływackich, 50 m. stylem dowolnym,
 • 03.2018r. Sierpc – I m. w X Szkolnych Zawodach Pływackich, 50 m. stylem grzbietowym,
 • 03.2018r. Sierpc – I m. w X Szkolnych Zawodach Pływackich, 25×4 sztafeta,
 • 03.2018r. Sierpc – – I m. w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona; Runda II,
 • 04.2018r. Sierpc – I m. w Mistrzostwach Sierpca w Tenisie Stołowym,
 • 04.2018r. Sierpc – I m. w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona; Runda III,
 • 04.2018r. Jeżewo – VII m. w Finale Województwa Mazowieckiego w Tenisie Stołowym, XII Memoriał Andrzeja Grubby,
 • 05.2018r. Płock-  III m. w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu,
 • 05.2018r. Gostynin – V m. w Finale Wojewódzkim Tenisa Stołowego – kat. Młodzik,
 • 05.2018r. –Płock – I m. w  Finale Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona,
 • 03.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Runda I),
 • 04.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Runda II),
 • 05.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Runda III),
 • 09.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Runda IV),
 • 10.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Runda V),
 • 11.2018r. – I miejsce- Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym (Finał),
 • 2018r. – I miejsce- Turniej o Puchar Starosty Sierpeckiego (Runda I)- Jeżewo,
 • 2018r. – I miejsce- Turniej o Puchar Starosty Sierpeckiego (Runda II)- Jeżewo,
 • 2018r. – I miejsce- Turniej o Puchar Starosty Sierpeckiego (Runda III)- Jeżewo,
 • 11.2018r. – I miejsce- Turniej o Puchar Starosty Sierpeckiego (Finał)- Jeżewo,
 • 12.2018r. – II miejsce- Rejonowy Turniej Tenisa Stołowego – Jeżewo,
 • 03.2019r. – I miejsce w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona Runda I,
 • 03.2019r. – I miejsce w PLEBISCYCIE „Sportowiec Ziemi Sierpeckiej 2018”- Młodzieżowy Sportowiec Najlepszy Sportowiec Szkół Podstawowych,
 • 03.2019r. – I miejsce – Grand Prix Sierpca w Tenisie Stołowym,
 • 04.2019r. – II miejsce – w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona Runda II,
 • 04.2019r. – III miejsce – Mistrzostwa Sierpca w Tenisie Stołowym,
 • 05.2019r. – II miejsce – w Płocko- Sierpeckiej Lidze Młodzików Badmintona Runda III,
 • 05.2019r. – III miejsce – w Memoriale im. Ryszarda Bramczewskiego – bieg na 300m.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Weronika Rutkowska 

Weronika to pilna i pracowita dziewczynka. Jest zawsze wzorowo przygotowana do zajęć, wywiązuje się ze wszystkich powierzonych jej obowiązków. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą. Jest serdeczna, pomocna i bardzo lubiana. Cechuje ją empatia i zrozumienie dla kolegów i koleżanek z klasy. Stanowi wzór do naśladowania dla rówieśników. Jest dobrze wychowana, a przy tym bardzo skromna.

Weronika jest osobą kreatywną i utalentowaną. Promuje szkołę w środowisku lokalnym uczestnicząc w licznych konkursach i turniejach tanecznych. Aktywnie pracuje społecznie na rzecz szkoły i środowiska: uczestniczy w konkursach przedmiotowych, bierze udział w akcjach charytatywnych i ekologicznych. Wyróżnia się na tle klasy nie tylko wzorową postawą, ale też aktywnością i zaangażowaniem w realizację zarówno obowiązków szkolnych jak i swoich pasji.

Weronika z wielkim zaangażowaniem realizuje swoje pasje. Wzorowo godzi naukę z dodatkowymi obowiązkami. Jej największą pasją , której poświęca każdą wolną chwilę jest taniec towarzyski. Już od 6 lat Weronika uczęszcza do szkoły tańca Art Dance. W tańcu towarzyskim występuje 9 klas tanecznych. Dziewiąta klasa jest klasą mistrzowską. Aktualnie Weronika osiągnęła już 5 klasę taneczną  i cały czas pnie się do góry.  Biorąc udział w licznych turniejach tańca zajmuje w nich wysokie lokaty. Może pochwalić się licznymi osiągnięciami. Zdobywa mnóstwo dyplomów, pucharów oraz medali.  Realizując swoją największą pasję dba również o wizerunek szkoły. Chętnie bierze udział we wszystkich uroczystościach szkolnych i pozaszkolnych prezentując swoje zdolności taneczne.
Pomimo licznych zainteresowań Weronika nigdy nie zaniedbuje nauki. Zapytana na czym aktualnie się najbardziej koncentruje, odpowiada: „Swoją uwagę skupiam na nauce i tańcu”.

Oto jej taneczne osiągnięcia:

 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Ciechocinka,
 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Bydgoszcz Dance CUP,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Płocku,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Rypin i Starosty Rypińskiego,
 • II miejsce Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Zgierz,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Open Bydgoszcz Dance CUP,
 • II miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego festiwal Mazovia Open o Puchar Starosty Pruszkowskiego,
 • I miejsce w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego FTS,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Kurzętnik,
 • I miejsce w Grand Prix Polski Ekstraklasa FTS Rypin,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Rejs-CUP Rypin,
 • I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego Flexi-Dance Warszawa,
 • I miejsce Grand Prix Polski Sierpc,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Hollywood CUP Sierpc,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta gminy Lesznowola,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Mazovia Open Pruszków,
 • I miejsce Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawski-Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Ciechocinek,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Susz,
 • I miejsce w Turnieju Tańca Towarzyskiego Flexi-Dane Warszawa,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Starosty Rypińskiego,
 • III miejsce w Grand Prix Polski w sportowym tańcu towarzyskim Sierpc,
 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Brodnica,
 • Dyplom za uczestnictwo w koncercie Art Dance i zespołu Ludowego Kasztelanka,
 • I miejsce w Turnieju Tańca towarzyskiego o Puchar Burmistrza miasta Susz,
 • II  miejsce w Powiatowych Zawodach w Pływaniu Sierpc,
 • III miejsce w Zawodach Pływackich Szkółki Pływackiej ,,Delfin’’,
 • II miejsce w zawodach pływackich szkółki ,,Delfin’’,
 • I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego  o Puchar Burmistrza Miasta Susza,
 • IV miejsce w Ogólnopolskim Tańcu Towarzyskiego towarzyszącym przy Mistrzostwach Polski Sierpc,
 • IV miejsce w Turnieju Tańca towarzyskiego Burmistrza Dzielnicy Targówka,
 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Łowicz,
 • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Burmistrza Miasta Brodnica.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Agata Malinowska

Agata trenuje pod okiem wykwalifikowanej kadry taniec towarzyski w Szkole tańca Art. Dance Adriana Kowalskiego przy Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Brała udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego, XVI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Towarzyskiego o puchar prezydenta miasta Pruszkowa, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego przy Mistrzostwach Polski FTS w Tańcach Latynoamerykańskich. Zdobyła GRAND PRIX Polski w Ekstraklasie FTS. Dzięki tej pasji Agata doskonali w sobie dodatkowe umiejętności, takie jak dążenie do celu, łatwość pracy w grupie, odporność na stres, odpowiedzialność, zaangażowanie, obowiązkowość, systematyczność oraz umiejętność właściwej organizacji czasu.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Nel Polowiec 

Nel realizuje swoją pasję na Krytej Pływalni w Sierpcu. Uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Szkółkę Pływacką SWIN MAGIC. Pod opieką instruktora pana Jarka Malickiego poznała różne style pływania i uczestniczyła w licznych zawodach pływackich. Wielokrotnie stawała na podium, zdobywając medale i nagrody. Chce doskonalić techniki pływackie.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Bartosz Lewandowski

Bartek jest wszechstronnie uzdolniony, wiele czasu poświęca na sport. W klubie pływackim SHARK SIERPC, pod okiem trenera Przemysława  Burzyńskiego, doskonali naukę pływania stylem klasycznym, grzbietowym i dowolnym, był uczestnikiem wielu mitingów oraz zawodów pływackich zdobywając medale i nagrody.  Bartoszowi bliska jest również piłka nożna. Jest członkiem klubu piłkarskiego MKS Kasztelan Sierpc. Bartek uczy się dodatkowo języka angielskiego w Studio American Center, gdzie w 2018 roku zdobył statuetkę za bardzo dobry wynik w teście kończącym naukę.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Alan Dębowski

Alan bardzo lubi sport, a w szczególności piłkę nożną. Grał w klubach: LKS Orzeł Goleszyn i w Akademii Futbolu Tomasza Hajto. Obecnie jest członkiem Akademii Piłkarskiej MKS Kasztelan Sierpc. Posiada wiele sukcesów i ciągle się rozwija. Zdobył już 20 medali i 3 puchary.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Kinga Skowrońska

Kinga  to uczennica o wielu pasjach, wciąż poszukująca nowych wyzwań. Sumiennie wywiązuje się ze szkolnych obowiązków, znajdując czas na rozwijanie swoich zainteresowań. Na zajęciach nauki gry na gitarze, prowadzonych w OPP, wciąż rozwija tajniki gry na tym instrumencie. Podczas zajęć plastycznych tworzy dopracowane,  oryginalne obrazy. Miejscem, w którym Kinga puszcza wodze swojej wyobraźni są zajęcia teatralno-recytatorskie. Chętnie wciela się w różne postacie, zajmuje wysokie miejsca w konkursach recytatorskich. W tym roku, reprezentując OPP, zdobyła wyróżnienie w rejonowym Konkursie Recytatorskim ,,Pięknie być człowiekiem” w kategorii klas VII-III gimnazjum. Kinga ma wyjątkową swobodę posługiwania się ojczystym językiem i zamykania swoich myśli w formie strof poetyckich. W tym roku zdobyła wyróżnienie w XXI regionalnym Konkursie Literackim w Radomiu. Od kilku już lat chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Lubi pomagać ludziom, tak po cichutku i bezinteresownie. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się jej ze „Szlachetną paczką” i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Doceniono jej zaangażowanie, nadając Kindze zaszczytny tytuł ,,Super wolontariusz” za całoroczną pracę w wolontariacie. Kinga Skowrońska to wyjątkowa osoba i z pewnością zasługuje na tytuł ,,Niezwykły uczeń” nadany przez Fundację Edu-Inicjatywa.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Karol Łazarski 

Karol jest członkiem Klubu Sportowego TAEKYON od roku szkolnego 2014/2015.

Trenuje sporty walki i jest naprawdę świetny.

Oto jego osiągnięcia:

 • Puchar Polski Olsztyn Cup 2018 r. – III miejsce,
 • Puchar Polski Olecko Cup 2019 r. – III miejsce,
 • Mistrzostwa Polski, XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych juniorów młodszych 2019 r. – III miejsce,
 • Otwarte Mistrzostwa Warszawy 2018 r. – II miejsce,
 • Praga OPEN 2017 r. – II miejsce,
 • Puchar Polski Gór Świętokrzyskich 2019 r. – II miejsce,
 • Warszawska Olimpiada Młodzieży 2018 r. – I miejsce,
 • Warszawska Olimpiada Młodzieży 2019 r. – I miejsce,
 • Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Sierpcu – Mistrz Mazowsza 2018 r. i 2019 r.,
 • I miejsce Warszawska Olimpiada Młodzieży ­– mistrz Mazowsza,
 • I miejsce Warszawska Olimpiada Młodzieży – również mistrz Mazowsza,
 • I miejsce Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Sierpcu – mistrz Mazowsza,
 • I miejsce na zawodach w Czechach Czech Open 2019,
 • II miejsce Otwarte Mistrzostwa Warszawy,
 • III miejsce Stare Babice Cup  2020,
 • III miejsce Puchar Polski Olsztyn Cup 2019.

Polski Komitet Olimpijski przyznał Karolowi drugie Kółko Olimpijskie (maj 2019 r.)

Ucznia pasjonuje ten sport i wiąże z nim duże nadzieje.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 Krystian Telesiewicz 

Krystian jest uczniem pracowitym, zdolnym i skromnym. Jest zawsze bardzo dobrze przygotowany do zajęć, wywiązuje się wzorowo z powierzonych obowiązków. Wyróżnia się wysoką kulturą osobistą, wzorową postawą, ale też aktywnością i zaangażowaniem w realizację zarówno obowiązków szkolnych i swoich pasji Jest szarmancki, serdeczny.

 Angażuje się w życie klasy i szkoły . Posiada rzadką umiejętność realizowania planów życiowych. Jego największą pasją jest taniec. Od października 2012 roku uczęszcza do szkoły tańca, aktualnie jest w klasie tanecznej B w tańcach latynoamerykańskich. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu, a mimo to jest wzorowym uczniem.  Pasja, zaangażowanie sprawiły , że osiąga znaczące sukcesy, tym samym promuje szkołę i nasze miasto. W ostatnich latach uczestniczył  w licznych konkursach i turniejach tanecznych, gdzie zajął:

 • II Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Bydgoszczy,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Giżycku,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Brodnicy,
 • III Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Szczecinku,
 • II Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Warszawie,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Pruszkowie,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Łowiczu,
 • III Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego we Wrocławiu,
 • IV Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Środzie Wielkopolskiej,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Elblągu,
 • II Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Mazury 2019,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sierpc 2019,
 • II Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Ełku,
 • I Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Płocku,
 • III Miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koninie.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Karolina Jurkowska 

Karolina to uczennica o wzorowym zachowaniu. Z bardzo dobrym wynikiem ukończyła Państwową Szkołę Muzyczna I stopnia im. Marcina Kamińskiego w Sierpcu w zakresie gry na flecie. Często występowała na koncertach i popisach w tej placówce, otrzymywała wyróżnienia np. w Wiosennych Konfrontacjach Zespołów Kameralnych.

Karolina jest niezwykle sympatyczna i bardzo chętnie bierze udział we wszystkich inicjatywach muzycznych w naszej szkole. Nauczyciele współpracują z nią z wielką przyjemnością, ponieważ w  występy angażuje się całym sercem. Nie tylko gra na instrumencie, ale też pięknie śpiewa, a wszelkie utwory wykonuje niezwykle delikatnie wręcz eterycznie. Może dlatego zawsze ma wierne grono słuchaczy, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Jej wykonania budzą powszechny podziw. Ósmoklasistka reprezentuje szkołę w różnych konkursach muzycznych i zdobywa nagrody i wyróżnienia, a przy tym jest bardzo skromna. Kilka razy z powodzeniem brała udział w szkolnym show „Odkrywamy talenty”. Uzyskała też nominację w regionalnym konkursie „Niezwykły uczeń”.

Karolina rozwija swój talent, uczestnicząc w warsztatach organizowanych w CKiSz, występuje w akademiach o zasięgu pozaszkolnym.

Potrafi bezinteresownie pomagać innych, o czym świadczą chociażby występy w ramach WOŚP i innych inicjatywach lokalnych o charakterze charytatywnym.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Anna Cyl 

 

Ania otrzymuje zachowanie wzorowe. Posiada niezwykły talent wokalny i rozwija go, uczęszczając do Szkoły Muzycznej II stopnia – właśnie na wydziale wokalnym. Bierze także udział w indywidualnych zajęciach oraz warsztatach wokalnych w CKiSz, należy też do młodzieżowego zespołu w CKiSz.  Jako uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 chętnie występuje w  czasie uroczystości  organizowanych przez naszą placówkę i uświetnia je niezapomnianymi wykonaniami różnych utworów muzycznych. Jej wyraziste interpretacje na długo pozostają w pamięci słuchaczy. Wielokrotnie rywalizowała w szkolnym show „Odkrywamy talenty” i odnosiła liczne sukcesy, wyróżniając się na tle innych rówieśników. Ósmoklasistka reprezentuje szkołę w konkursach muzycznych – ogólnopolskich, powiatowych, międzyszkolnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Ania nie ogranicza się tylko do występów szkolnych. Często uczestniczy w uroczystościach miejskich, powiatowych, występuje w CKiSz oraz w Szkole Muzycznej. Jako osoba śpiewająca chętnie bierze udział w akcjach charytatywnych, np. WOŚP. Godnym podziwu jest fakt, iż dzieli się swoim talentem z innymi.

Jej najważniejsze osiągnięcia to:

 • III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Kwiecień plecień” – indywidualnie,
 • II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym „Kwiecień plecień” – z zespołem,
 • kwalifikacja do konkursu piosenki polskiej w Inowrocławiu,
 • I miejsce w konkursie pieśni patriotycznej,
 • I miejsce w konkursie piosenki angielskiej w Ligowie,
 • I miejsce w konkursie piosenki polskiej w Raciążu,
 • II miejsce w konkursie piosenki polskiej „Żurominki”.

 

 

facebook