Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

20 listopada 20125r. dzieci z klas 1b,1e,1f Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu wybrały się na długą wycieczkę do Krainy Świętego Mikołaja. Wyprawę rozpoczęto od spaceru z przewodnikiem po bajkowej ścieżce. Wtedy wszyscy przenieśli się do świata baśni. Można było spotkać Jasia i Małgosię, Calineczkę, pałac Królowej Śniegu, Królewnę Śnieżkę z krasnoludkami, niegroźną Babę Jagę, Czerwonego Kapturka i wilka. Kolejną atrakcją była wizyta w domu Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza. Następnie dzieci poszukiwały magicznej gwiazdki. Zabawa polegała na odnalezieniu przez dzieci w basenie z ogromną ilością kulek, tej wyjątkowej. Każde dziecko otrzymało „Certyfikat magicznej gwiazdki”. Po długim spacerze uczniowie udali się do Figloraju, gdzie czekała na nich świetna zabawa oraz ciepły posiłek. Najważniejszą jednak rzeczą dla wszystkich dzieci było spotkanie ze Świętym Mikołajem, wręczenie listów i otrzymanie prezentów. Dalszym punktem była Mennica Świętego Mikołaja, gdzie pomocnik św. Mikołaja demonstrował dzieciom jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę z Krainy Św. Mikołaja. Niestety czas, płynie szybko i trzeba było pożegnać się z bajkową krainą.