Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Płocku dla dzieci za zbiórkę surowców wtórnych za rok szkolny 2014/2015

Dnia 13 listopada 2015r. 44 naszych uczniów wzięło udział w wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Płocku. Była to nagroda dla dzieci za zbiórkę surowców wtórnych za rok szkolny 2014/2015. W naszej szkole odbyła się już XI edycja międzyklasowego konkursu „Na najaktywniejszych uczniów podczas prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów” .

Oprócz zwiedzania Ogrodu Zoologicznego dzieci wysłuchały prelekcji lekarza weterynarii pana Tomasza Szydłowskiego na temat „Zwierzęta w służbie Ojczyźnie”, która była połączona z prezentacją multimedialną. Uczniowie dowiedzieli się, że zwierzęta takie jak niedźwiedzie polarne, brunatne, gołębie, konie, słonie azjatyckie, nietoperze i psy miały swój udział, pomagając żołnierzom walczącym o wolność, na różnych frontach wojennych. Ciekawe historie o niedźwiedziu brunatnym Wojtku wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, rozbawiając humorystycznymi zdarzeniami z jego udziałem.

Wyjazd był bardzo udany, dzieci wróciły do Sierpca w bardzo dobrych humorach.