Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 12.12.2010                                   niedziela 12 grudnia 2010            11:41:46

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

DNI PROFILAKTYCZNE W SZKOLE

Od 22  do 24 listopada 2010 roku miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 dni profilaktyczne. W tym czasie uczniowie klas V i VI uczestniczyli w spotkaniach z kuratorami zawodowymi dla nieletnich, podczas których poruszony został temat: Środki wychowawcze stosowane wobec nieletnich.

W czasie spotkań uczniów klas V i VI z funkcjonariuszami policji omówiony został temat:  Obowiązek reagowania na demoralizację  nieletnich.

Dnia 23 listopada uczniowie  klas II i III obejrzeli spektakl profilaktyczny

z udziałem aktorów teatru „Atelier” z Krakowa  pt. „ Ro – Bo –Ty”.

Aktorzy pokazali, że na młodego człowieka we współczesnym multimedialnym świecie czyha wiele zagrożeń. Niemalże z każdej strony jesteśmy atakowani tysiącami informacji, a o nasz czas zabiegają telewizja, Internet i gry komputerowe. Aktorzy ukazali, jak  łatwo można zagubić się w wirtualnej rzeczywistości oraz  jak cienka jest granica między zabawą a uzależnieniem. Spektakl uświadomił uczniom, jak ważne jest krytyczne i twórcze myślenie.

Ponadto pokazał alternatywne formy spędzania wolnego czasu. W przystępny         i zabawny sposób ukazane zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, gier komputerowych i telefonów komórkowych.

Uczniowie klas IV i V obejrzeli spektakl pt. „ Królowa Śniegu”.

Główni bohaterowie to Gerda i Kay oraz Gosia, która odgrywała negatywną rolę „Królowej Śniegu”. Osadzona we współczesnych realiach i przełożona na młodzieżowy język multimedialna opowieść poruszyła drażliwy problem narkomanii w środowisku dojrzewających przyjaciół. Kay osaczony przez własne myśli, bez poczucia sensu życia,  nie radzi sobie z problemami i otaczającą rzeczywistością – ulega i przyjmuje od złej Gosi narkotyk.

Prawdziwą przyjaciółką okazuje się jednak Gerda, która walczy o swego kolegę         i pomaga mu wyjść z nałogu.

Dzięki temu spektaklowi młodzież po raz kolejny mogła przekonać się o zagrożeniach,  jakie niosą ze sobą narkotyki oraz  cyberprzemoc.

Aktorzy pokazali, jak należy ćwiczyć umiejętność krytycznego postrzegania świata oraz podejmowania życiowych decyzji.

Mamy nadzieję, że  ten cykl zajęć profilaktycznych podniesie świadomość młodych ludzi i w przyszłości będą podejmować tylko rozsądne decyzje.

Promowanie zdrowego stylu życia  oraz uczenie dokonywania trafnych wyborów  to cele, które chcemy osiągać podczas wspólnej pracy wychowawczej z uczniami.

Jolanta Wojda - pedagog szkolny