Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
ul. Konstytucji 3 Maja 8
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

 

  


Historia i patron, pieśń szkoły

Dyrekcja i nauczyciele
Administracja i obsługa
Absolwenci
Dokumenty szkoły
Zajęcia pozalekcyjne

Uroczystości szkolne - galeria

Z życia szkoły
Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"  
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Pedagog
Sportowe wieści
Samorząd Uczniowski
Biblioteka szkolna
Świetlica szkolna
Publikacje
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:
1024x768

 

Dzień Kobiet

„Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy,

i pierwszy promień bliskiej wiosny”

  Takie motto towarzyszyło uroczystości, która odbyła się w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet.

Program słowno – muzyczny przygotowali i zaprezentowali „artyści” z koła teatralno – recytatorskiego „Figielek” pod kierunkiem pań: Jolanty Chyżyńskiej          i Joanny Guzowskiej oraz zespołu wokalnego pod kierunkiem pani Aleksandry Dołasińskiej.

Akademię zaszczyciły swoja obecnością emerytowane nauczycielki, które zawsze chętnie odwiedzają swoją szkołę.

Program artystyczny podkreślił niewątpliwą i niepowtarzalną rolę kobiety. Rozpoczynał się od rozmowy Małego Księcia z Różą na tle melodii Beethovena „Dla Elizy”. Mały Książe był uroczy i czarujący, nie dziwne więc, że Róża była zachwycona. Czarowała go pięknem i zapachem, więc się o nią troszczył, opiekował się nia. „Oswoił” Różę, by stała się Jego Różą. Wyznaniom Małego Księcia towarzyszyła piosenka „Mały Książe” w wykonaniu wspaniałych małych wokalistek. Recytatorzy z wdziękiem i przekonaniem podkreślali dużą rolę kobiet w życiu, zwłaszcza mężczyzn:

„Kobieta – to dar dla mężczyzny, to jego muza, marzenie, bodziec do działania”.

Na pewno kobiety były i są przedmiotem westchnień wielu mężczyzn czego dowodem są utwory znakomitych polskich twórców, np. Adama Mickiewicza. Nie raz panowie cierpieli z ich powodu, tracili głowę, wzdychali i zastanawiali się: „Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? – jak w utworze Marka Grechuty „Niepewność” zaprezentowanym przez jednego z uczniów. Artyści zwrócili też uwagę na obecność kobiet praktycznie w każdej dziedzinie życia: w domu, w szkole, cyrku, a nawet       w rakiecie kosmicznej. Jedna z uczennic rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę „Walentyna twist”. Ze smutkiem stwierdzono, że mężczyźni uważają kobiety za kokietki i nie zajmują się nimi właściwie, nie dostrzegają ich uroków, piękna, doskonałości. „Gdzie Ci mężczyźni ?” zastanawiały się wokalistki, prezentując niezapomniany przebój Danuty Rinn.

W programie nie zabrakło też codzienności i szarej rzeczywistości; skąpego męża     i zaniedbywanej przez niego żony. Scenka bardzo się podobała. Szczególną uwagę   i duży aplauz publiczności wywołał taniec najmłodszego mężczyzny szkoły – ucznia klasy pierwszej, który zaprezentował oryginalny układ choreograficzny do znanych melodii wojskowych.

Finalnym momentem uroczystości była wiązanka polskich przebojów poświęconym kobietom: „Bo z dziewczynami…”, Baby, ach te baby” i niezapomniany szlagier  „Za zdrowie pań!”

* marca upłynął w „Trójce” w bardzo miłej atmosferze. Wszystkie panie otrzymały drobne upominki przygotowane przez dzieci pod kierunkiem pani Barbary Woźnickiej. W tym dniu mężczyźni życzyli wszystkim Paniom: „ Radości i szczęścia – to dary bezcenne, spełnienia marzeń w życiu codziennym, pogody ducha, wszelkiej pomyślności, dużo uśmiechu i ludzkiej życzliwości na każdy, każdy dzień.

Opracowanie:

Jolanta Chyżyńska
Joanna Guzowska