Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Karpacza

Dnia 30 maja 2011 roku grupa 41 uczniów wyruszyła na pięciodniową wycieczkę w Karkonosze. W drodze do Karpacza – docelowego miejsca naszego pobytu zatrzymaliśmy się na kilka godzin we Wrocławiu. Byliśmy pod wrażeniem tej dolnośląskiej metropolii, która urzekła nas przepięknym Starym Miastem.

Drugi dzień to pobyt w Szklarskiej Porębie, skąd podziwialiśmy majestatyczne Karkonosze. Dla wielu z nas największą atrakcją okazał się Wodospad Kamieńczyka. Byliśmy świadkami niesamowitego spektaklu wody i skał. W Leśnej Hucie poznaliśmy trudną sztukę ręcznego wytwarzania szklanych naczyń. Tego samego dnia podwoje otworzyła przed nami Chata Walońska. W niezwykłej atmosferze magii i czarów zapoznaliśmy się z historią sudeckich Walończyków – dawnych osadników, poszukiwaczy szlachetnych kamieni, a tych ponoć w Karkonoszach nie brakuje.

Trzeci dzień wycieczki to przede wszystkim nasze górskie wędrówki. Po nich przyszedł czas na odpoczynek i relaks w Western City i aquaparku ,,Sandra”. Następnego dnia kolejką linową ,,zdobyliśmy” Kopę, skąd już pieszo dotarliśmy do Strzechy Akademickiej – jednego z najstarszych polskich schronisk oraz do Samotni nad Małym Stawem. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do XII – wiecznej Świątyni Wang. Wieczorem wykrzesaliśmy nieco sił na zjazd letnim torem saneczkowym. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie skansenu miniatur zabytków Dolnego Śląska.

Z żalem żegnaliśmy gościnne i przepiękne Karkonosze. Z pewnością tam jeszcze wrócimy.

Organizacja i opieka:

Magdalena Gajda

Jolanta Nawrocka

Dorota Pufelska

Ewa Zdziemborska

Najbardziej podobało mi się ………………

Moim zdaniem najciekawiej było wtedy, gdy całą grupą udaliśmy się nad Wodospad Kamieńczyka. Musieliśmy założyć specjalne kaski, aby chronić głowę schodząc po stopniach w dół wodospadu. Pogoda nam dopisywała. Widok, jaki ujrzeliśmy, był nie do opisania. Odgłos szumiącego wodospadu słyszę do dziś. Najchętniej wybrałabym się tam jeszcze raz!

Magdalena Malanowska kl.VI d

Według mnie cała wycieczka do Karpacza była bardzo udana. Najbardziej jednak utkwił mi w pamięci wjazd kolejką linową na Kopę. Z góry podziwialiśmy przepiękny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Byłam pierwszy raz w górach, a te doznania zapadną mi na zawsze w pamięci.

Klaudia Woźnicka kl.VI e

Najbardziej podobał mi się Wodospad Kamieńczyka. To przepiękne miejsce odwiedzane przez wielu turystów. Zrobiłam tam wiele zdjęć. Chciałabym tam pojechać jeszcze wiele razy.

Aleksandra Przybyłowska kl.VId