Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Spotkanie z cyklu: Ciekawi ludzie.

Spotkanie z kulturą latynoską.

Dzięki współpracy z sąsiednią szkołą – Publicznym Gimnazjum „Leonium” mieliśmy okazję zetknąć się z kulturą latynoską.

23 września uczniowie klas: Vd, VIa, VId i członkowie koła języka angielskiego  spotkali się gośćmi  z Kolumbii – ks. misjonarzem  z zakonu pallotynów, pracującym w jednej z parafii kolumbijskich - Grzegorzem Majewskim ,  ks. Martinem Gilem – wykładowcą  łaciny i greki w seminarium w Bogocie -  stolicy Kolumbii oraz  Jonatanem Canco Lopezem – studentem muzyki. Obecny był również ks. Krzysztof Gardas, który niedawno powrócił z misji w Wenezueli, a gości powitał ks. Stanisław Zarosa – dyrektor Leonium.

Przybyli opowiedzieli nam o położeniu   geograficznym Kolumbii, warunkach klimatycznych tego kraju i o specyfice swej pracy misyjnej.

Ks. G. Majewski pokazał slajdy ze swoich podróży po Kolumbii, m.in. na tle największego czynnego wulkanu z tego rejonu oraz nauczył prostych słów hiszpańskich, jak np. – Buenos dias.

Ks. Martin Gil zapisał po hiszpańsku fragment  pieśni religijnej i wspólnie z zebranymi  ją zaśpiewał, a Jonathan zagrał na gitarze. Następnie rozpoczęła się rozmowa z gości w języku angielskim, który wybrała nasza młodzież.  Zadawano pytania o zwierzęta i rośliny występujące w Kolumbii, o wrażenia gości z pierwszych dni pobytu w Polsce i o zainteresowania przybyłych.

Ks. Gil nie posługiwał się językiem polskim, ale Jonathan wyraził swą sympatię dla naszego kraju właśnie w naszym języku.

Na zakończenie spotkania mili goście rozdali wyróżniającym się w dyskusji uczniom kolorowe, plecione przez Kolumbijczyków bransoletki.

Wiktoria Mikołajewska z VIc podziękowała przybyłym za spotkanie, a pani dyrektor Grażyna Krawczyńska  obdarowała ich pamiątkowymi gadżetami.