Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wycieczka do Warszawy w ramach akcji ,,Lato w mieście 2011"

Dnia 28 czerwca 2011 roku zorganizowaliśmy wycieczkę do Warszawy dla 88 uczestników, wśród których byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu z klas I - VI. Pojechaliśmy dwoma autokarami.
W grupie dzieci byli: harcerze, zuchy, członkowie Samorządu Uczniowskiego kl. I - III i IV - VI, członkowie koła teatralno - recytatorskiego ,,Figielek", zespołu wokalnego oraz zespołu cheerleaders oraz finaliści różnych konkursów.
   Dla dzieci było to wyróżnienie i jednocześnie nagroda za aktywną pracę w ciągu roku szkolnego. Uczniowie przebywali na wycieczce od godziny 7 - 20 pod opieką wychowawców, kierowników wycieczki oraz pielęgniarki szkolnej.
    W czasie wycieczki dzieci obejrzały film w kinie trójwymiarowym: młodsze dzieci obejrzały film pt.,,Gnomeo i Julia", starsze dzieci ,,Beath the World". Uczniowie byli zachwyceni. Następnym punktem wycieczki były Powązki, na których odwiedziliśmy groby znanych Polaków: bohaterów klęski wrześniowej, sławnych sportowców oraz ofiar katastrofy smoleńskiej. Uczniowie z uwagą i przejęciem wczytywali się w piękne napisy na nagrobkach, a w ciszy i skupieniu czcili pamięć poległych.
    Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do Łazienek i spacer po parku. Następnie udaliśmy się do kompleksu Centrum Opatrzności Bożej w Wilanowie. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy dostępną już do zwiedzania część świątyni. Uczniowie obejrzeli krótką prezentację na temat powstania świątyni oraz najważniejszych jej części. Przewodnik pokazał nam miejsce spoczynku naszego patrona - ks. Jana Twardowskiego, w którym złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Uczniowie dowiedzieli się też, że w świątyni będzie Muzeum Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwiedziliśmy Panteon Wielkich Polaków, wśród których byli: błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, Ryszard Kaczorowski i inni. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały interesującej pogadanki przewodnika. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w McDonald's, gdzie uczniowie zjedli swój ulubiony posiłek.
  Z pozostałych ze środków własnych dzieci pieniędzy zakupiliśmy dla każdego uczestnika czekoladę i rogalik.
   Cele wycieczki zostały osiągnięte. Wycieczkę uważamy za bardzo udaną. Dzieci wróciły zachwycone i uśmiechnięte, a śpiewom nie było końca do Sierpca.
    Wyjazd ten należy zaliczyć do ciekawej i udanej formy spędzania czasu wolnego podczas wakacji. Uczestnicy wycieczki nie sprawiali żadnych kłopotów wychowawczych, postępowali zgodnie z regulaminem, właściwie odnosili się do innych dzieci i opiekunów.
    Wycieczka była zgłoszona do Kuratorium Oświaty,a ufundowana przez Burmistrza Miasta Sierpc.