Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Konkurs Matematyczny „Mały Matematyk"

Organizacja Powiatowego konkursu „Mały Matematyk" to już tradycja w naszej szkole. Tegoroczną edycję przygotowały nauczycielki klas II: K. Szczęsna, A. Kazimierowska i A. Stoń.

Celem konkursu byto rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów, kształcenie samodzielnego, logicznego myślenia zastosowanie wiadomości       i umiejętności w praktyce oraz integracja uczniów z różnych szkół.

Etap klasowy odbył się 2 marca 2011 r. Testy matematyczne rozwiązywali wszyscy uczniowie klas II. Do II etapu szkolnego, który odbył się dnia 9 marca zakwalifikowało się 10 uczniów. Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a: Michał Zduńczyk, Agata Czachorowska, Martyna Muczyńska.

Finał „Małego Matematyka" odbył się 16 marca. W tym dniu do naszej szkoły przybyli najlepsi matematycy z powiatu sierpeckiego. W etapie powiatowym wzięło udział 24 uczniów.

Najwięcej punktów i I m zdobył: Michał Zduńczyk SP nr 3 i Weronika Skrobiszewska SP w Gozdowie.

II m - Beata Wewiórowska  SP w Goleszynie,

III m – Kinga Świerzyńska SP nr 2 w Sierpcu i Weronika Gapińska SP w Gozdowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

Organizatorki konkursu