Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

„ Światowy Dzień Marszu”

Dnia 2 października 2010 roku po raz trzeci włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Marszu TAFISA. W akcji uczestniczyli uczniowie klas IV d, V b, V c, VI d, drużyna zuchowa ,,Radosne Misie" i harcerska ,,Decima" im. Ignacego Domeyki. Opiekę sprawowały D. Pufelska, M. Gajda, M. Sajewska, M Wojciechowska i E. Zdziemborska.

Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego, aktywnego spędzania wolnego czasu.
   Marsz zorganizowano na terenie gminy Szczutowo. Start i metę usytuowano na stanicy harcerskiej w Słupi. Imprezę zorganizowało Ognisko TKKF ,,Kubuś", przy współudziale Hufca Sierpc.
    Zaczęto od rozgrzewki przy muzyce. Następnie przyszedł czas na leśne maszerowanie. Zuchy dodatkowo wykonywały różne zadania. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i słodycze. Dodatkową atrakcję przygotowaną przez organizatorów był festyn rekreacyjny. W rzucie woreczkiem do celu I miejsce zdobyła harcerka Sara Rosiak z kl. V e, a                    III miejsce - Magdalena Malanowska z kl. VI d. W biegu w workach III miejsce przypadło zespołowi ,,Dzikie Tygrysy" w składzie: harcerka Sara Rosiak kl. V e, harcerka Zuzanna Wysocka kl. IV d, harcerka Oliwia Kratkowska kl. IV d, Aleksandra Przeździęk kl. V e, Klaudia Chrzanowska kl. IV d. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali statuetki i nagrody. Po sportowych zmaganiach uczestnicy posilili się grochówką z harcerskiego kotła.
    Tradycyjnie, już po raz trzeci, wręczono puchar starosty sierpeckiego dla najliczniejszej ekipy. Cieszymy się, iż trzeci rok z rzędu przypadł on uczniom naszej ,,Trójki". Świadczy to o niesłabnącej popularyzacji imprezy oraz o tym, że do promocji sportowego, zdrowego stylu życia podchodzimy poważnie.