Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 03.03.2009                                   wtorek 03 marca 2009            07:40:00

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Światowy Dzień Walki z Aids - 1 grudnia 2006

Z okazji Światowego Dnia Walki z HIV/ AIDS  uczniowie kl. Vd pod kierunkiem pedagoga szkolnego, pani Jolanty Wojdy, zaprezentowali spektakl pt. „ A przecież może być inaczej”. Obejrzano go z powagą i dużym zainteresowaniem. Spodobał się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Spektakl zaprezentowano również społeczności szkolnej  Gimnazjum „Leonium”.

Celem widowiska  było:

- ukazanie zgubnych skutków spożywania alkoholu, zażywania narkotyków;
- ujawnienie nieprawdziwych przekonań na temat HIV/ AIDS;
- uwrażliwienie uczniów klas IV- VI na sygnały ostrzegawcze, mówiące o nadużywaniu napojów alkoholowych, stosowaniu narkotyków, zachowaniach ryzykownych;
- kształtowanie postaw tolerancji wobec osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, w tym żyjących z HIV/ AIDS.

Na zakończenie inscenizacji uczniowie zaśpiewali piosenkę pt. „ Tolerancja” z repertuaru Stanisława Sojki.

Uczniowie, którzy wzięli udział w inscenizacji:

Marta Jancewicz, Patryk Brociek, Michał Opasiński, Aleksandra Kęsicka, Aleksandra Spłocharska, Katarzyna Krzeszewska, Ewelina Świątkowska, Patrycja Cześnik, Natalia Mosakowska, Piotr Kłobukowski, Michał Pikulski, Mateusz Rudnicki, Magdalena Sobotka, Sylwia Górska, Filip Bagiński.