Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 03.03.2009                                   wtorek 03 marca 2009            07:46:05

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wizyta robocza w ramach programu Socrates Comenius w Capo d'Orlando

Wizyta robocza w ramach programu Socrates Comenius w Capo d'Orlando odbyła się 10.11 - 15.11.2008r. W wyprawie do Włoch brali udział uczniowie klas VI - Paulina Marcinkowska, Aleksandra Lorek, Aleksandra Fabiszewska, Mateusz Turalski, Piotr Woźnicki oraz nauczyciele Aleksandra Listkowska, Beata Turalska, Elżbieta Szczepańska. Dla uczniów wyjazd był nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia w sporcie. Podczas wizyty uczniowie mogli szlifować znajomość j. angielskiego oraz poznać kilka włoskich słów. Poza tym brali udział w rozgrywkach sportowych, uczestniczyli w zajęciach szkolnych, poznali styl życia typowej rodziny sycylijskiej. Nauczyciele pracowali nad projektem. Ustalone zostało logo projektu, tematyka oraz terminy następnych spotkań. Sycylia zachwyciła wszystkich. Zobaczyliśmy najbardziej reprezentatywne miejsca wyspy. Wulkan Etna zafascynował księżycowym krajobrazem, Taormina - starożytnym teatrem greckim, Tindari - Sanktuarium Czarnej Madonny. Dla wszystkich wizyta we Włoszech była niezapomnianym przeżyciem.

From 10 till 15 November 2008 the first preparatory visit within the confines of the Socrates-Comenius project took place in Capo d’Orlando. The chosen students of 6th grades – Paulina Marcinkowska, Aleksandra Lorek, Aleksandra Fabiszewska, Mateusz Turalski, Piotr Woźnicki and teachers - Aleksandra Listkowska, Beata Turalska, Elżbieta Szczepańska took part in the trip to Italy. Our students went to Sicily in reward for their good marks and special sport achievements. During this trip pupils could practise English and learnt some Italian words. Students also took part in sport tournaments and lessons at Italian school. They got to know about typical life of Sicilian family. Teachers voted the logo and chose the common one for the project. We also chose the topics and dates of next meetings. Sicily delighted all of us. We saw the most representative places of the island. Etna volcano fascinated us with its lunar scenery, Taormina with an ancient Greek Theatre and Tindari with  a famous sanctuary of  the Black Madonna. The visit in Italy was an unforgettable experience for us.