Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
ul. Konstytucji 3 Maja 8  09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 275 26 44

Historia i patron, pieśń szkoły
Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne

zalecana rozdzielczość: 1024x768

Witamy w „Trójce”- Dzień Otwarty Szkoły!!!

Witamy w „Trójce” -  pod takim właśnie hasłem odbył się 8 lutego 2014r. Dzień Otwarty Szkoły. Nawet pogoda dopisała, dlatego bez żadnych problemów mogli przybyć mali bohaterowie. Zjawiły się oni tłumnie w towarzystwie rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa. Już przy drzwiach wejściowych czekały na nich  pierwsze niespodzianki, tj. identyfikator z pluszowym misiem oraz piękny folder o szkole.
      O godzinie 10.00 rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska przywitała serdecznie gości, między innymi Naczelnik Wydziału Oświaty p. Joannę Bilską, radnego p. Wojciecha  Jaworowskiego, prezes  ZNP p. Teresę Domagalską, redaktor Kuriera Sierpeckiego p. Annę Matuszewską,  przedstawicieli telewizji kablowej, przewodniczącą Rady Rodziców p. Sylwię Skrzyńską, zaprzyjaźnione dyrektorki przedszkoli. Szczególnie serdecznie zwróciła się do kandydatów na uczniów i ich rodziców.
     Następnie zebranym stworzono możliwość obejrzenia kolorowej prezentacji multimedialnej, dzięki której zgromadzeni mogli zapoznać się z historią placówki, dyrekcją,  nauczycielami i innymi pracownikami, ofertą szkoły, najważniejszymi uroczystościami i konkursami. Prowadząca podkreśliła  wysoki poziom nauczania, o czym świadczą wyniki sprawdzianów klas III i VI. Pani dyrektor zwróciła  rodzicom uwagę na bazę, którą dysponuje szkoła. Są to: najładniejsze w mieście boisko wielofunkcyjne, bezpieczny plac zabaw, centrum multimedialne, klasopracownie wyposażone w tablice interaktywne, sala zabaw, świetlica, biblioteka, radiowęzeł, sklepik szkolny.
     Gość Wojciech Rychter w krótkim wystąpieniu docenił bardzo aktywny udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 3  w wszelkich akcjach charytatywnych, które to działania trwają od lat.
     W dalszej części spotkania wystąpili zwycięzcy show „Odkrywamy talenty”,  a także zespół Cheerleeders. Żywiołowe pokazy  spowodowały, że główni bohaterowie poderwali się  z krzesełek i zaczęli tańczyć.
      Zupełnie odmienne przeżycia czekały na dzieci w dużej sali gimnastycznej. Zaproszono wszystkich do gier i zabaw ruchowych. Najciekawsza okazała  się chusta animacyjna, którą można było machać, być na niej wożonym, ukryć się pod nią. Przygotowano również stanowiska rzucania woreczkami do celu, rzucania piłką do kosza, skakania na ogromnych piłkach oraz  zjeżdżalnie i  tory przeszkód. W tym miejscu warto podkreślić wielkie zaangażowanie nauczycieli, którzy bardzo dbali o bezpieczeństwo bawiących się dzieci, a także ładnie prezentowali się w jednakowych czerwonych koszulkach.
      Gdyby  uczestnikom zabrakło energii, mogli zjeść serwowane na stołówce gofry z cukrem, dżemem i  napić się wieloowocowego kompotu.
      Jeszcze inne atrakcje przygotowano dla przybyłych na drugim piętrze. Każde dziecko mogło poczuć się przez chwilę jak w bajce, wchodząc do pałacu pełnego królewien  i wróżek. Na dodatek znajdował się tu punkt, w którym wolontariuszki malowały chętnym  twarze oraz rozdawały kolorowe baloniki    o różnorodnych, niezwykłych kształtach.
      Można było oglądać wszystkie sale lekcyjne, pisać na tablicy interaktywnej, rysować, pograć w gry planszowe,  pobawić się. Furorę zrobiła wata cukrowa.

Sądząc po wypiekach na twarzach najmłodszych uczestników,  to było udane spotkanie. Bardzo trafnie podsumowała je jedna z dziewczynek, mówiąc „Ta szkoła jest niesamowita, chcę się w niej uczyć”. Miejmy nadzieję, że to stwierdzenie okaże się prorocze i w murach „Trójki” powitamy w roku szkolnym 2014/2015 rzesze nowych uczniów.

Jak to było wcześniej:

Dzień otwarty 2010 r.