Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
 09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 03.03.2009                                   wtorek 03 marca 2009            08:22:39

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wędrujemy z „Trąbkami Świątecznej  Poczty”

Dnia 12 grudnia 2008 roku grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła z życzeniami świątecznymi do pracowników sierpeckich instytucji i placówek oświatowych. Dzieci odwiedziły kolejno: wszystkie przedszkola, bank, policję, Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Urząd Miejski, w którym uczniowie złożyli życzenia naszym sierpeckim władzom. Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia przekazywane były w formie jednoaktówki teatralnej pt. „Trąbki Świątecznej Poczty”. Przedstawiciele naszej szkoły składali życzenia w sposób oryginalny i zabawny. Swoją radością z nadchodzących świąt dzielili się z wszystkimi, których odwiedzali. Pracownicy i dzieci wszystkich odwiedzanych placówek przyjęli uczniów „Trójki” bardzo ciepło życzliwie i z uśmiechem. Dzieci zostały nagrodzone słodyczami, a przedszkolaki przepięknie śpiewały kolędy w podziękowaniu za życzenia. Już otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Serdeczna i miła atmosfera we wszystkich odwiedzanych placówkach sprawiły, że dzieciaki z radością prezentowały swój króciutki program, „Poczta! Poczta! Morze i ląd! Wszystkim Wesołych Świąt”.

Opiekunki SU

„Trąbki Świątecznej Poczty” w „Trójce”

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?

(…) Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

ks. Jan Twardowski

15 grudnia 2008 roku uczniowie naszej szkoły przekazywali życzenia świąteczne wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom SP nr 3. Forma tych życzeń była nietypowa, gdyż stanowiła krótką inscenizację teatralną pt. „Trąbki Świątecznej Poczty”. Mówiła o tym, że z okazji Bożego Narodzenia wszyscy przekazują sobie życzenia. Nasi uczniowie dotarli z życzeniami do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników. Śpiewali także kolędy, co wprawiło wszystkich w miły i ciepły nastrój, bo przecież święta tuż, tuż! W ten sposób powstał szkolny łańcuch bożonarodzeniowych życzeń. SU przekazał również, zgodnie z trwającą już od kilku lat tradycją, kartki świąteczne z życzeniami dla wszystkich emerytowanych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

wielu głębokich i radosnych przeżyć,

wewnętrznego spokoju, wytrwałości

i radości w każdym dniu