Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 29.06.2010                                   wtorek 29 czerwca 2010            08:46:57

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza
w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

II wizyta robocza w Eussenheim

Dnia 17 maja 2010 roku w Eussenheim, w Niemczech  rozpoczęło się ostatnie spotkanie partnerów projektu „Sport – razem bez granic” w ramach programu Comenius – partnerskie projekty szkół. Naszą szkołę reprezentowały: p. Aleksandra Listkowska – szkolny koordynator projektu, p. dyrektor Grażyna Krawczyńska oraz nauczycielki języka angielskiego - panie Elżbieta Szczepańska i Elżbieta Kamińska. W wizycie uczestniczył również uczeń klasy szóstej Dawid Lasek.  Głównym zadaniem spotkania była praca nad projektem, nad jego najważniejszą częścią – raportem końcowym. Od prawidłowego napisania podsumowania projektu zależy jego całkowite powodzenie.  Oprócz ważnych spraw merytorycznych w Niemczech czekały na nas również przyjemności. We wtorek rano zostaliśmy uroczyście przywitani w szkole. Powitali nas najmłodsi uczniowie prezentując swoje umiejętności wokalne i taneczne. Po południu mieliśmy okazję odwiedzić Frankisches Freiland Museum Fladungen, czyli Otwarte Muzeum Wsi Frankońskiej. Podziwialiśmy budynki powstałe nawet w XVII w., w różnych wsiach na terenie Frankonii i przeniesione na teren muzeum. To Frankoński odpowiednik naszego Muzeum Wsi Mazowieckiej.  Środa to dzień pracy nad projektem. Nauczyciele skupili się na stronie teoretycznej, czysto papierkowej, natomiast uczniowie spędzili ten dzień praktycznie -  uprawiając sport. Jedni grali w piłkę nożną, drudzy w siatkówkę, inni biegali. Po południu wszyscy wybrali się na małą wycieczkę do Wurzburga.  W czwartek odwiedziliśmy Kościół z XII w, który w owych czasach pełnił również funkcję samowystarczalnego grodu.  Piątek był dniem pożegnania. Na szczęście nie żegnamy się na zawsze. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w spotkaniach Comeniusa utrzymują stały kontakt e-mailowy z przyjaciółmi z innych krajów. Mam nadzieję, że przyjaźnie te przetrwają próbę czasu oraz odległość. Kto wie, może spotkamy się kiedyś podczas realizowania kolejnego projektu? Dzięki programowi Comenius uczniowie i nauczyciele naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz dostępnymi narzędziami multimedialnymi. Uczyliśmy się traktowania sportu jako środka udoskonalającego relacje międzynarodowe. Sport to nie tylko rywalizacja, ale również jednoczenie narodów. Poznaliśmy kulturę innych państw europejskich, ich systemy oświatowe oraz zasady funkcjonowania szkół. Myślę, że warto brać udział w projektach taki jak ten i mam nadzieję, że nasza szkoła jeszcze nie raz będzie uczestniczyć w Partnerskich Projektach Szkół programu Comenius.

Koordynator – Aleksandra Listkowska

On 17th of May 2010 the last visit  within the confines of project Comenius “Sport - together without borders” was started. This time our school was represented by a coordinator of the project: Aleksandra Listkowska, our headmistress: Grażyna Krawczyńska, English teachers: Elżbieta Kamińska and Elżbieta Szczepańska and our student: Dawid Lasek. The main clause of this visit was the project work, its main parts and a final raport.  The whole success of our project depends on the proper final raport. Apart from important essential matters, we took pleasure in this visit.  The youngest pupils greeted us on Tuesday. They showed us their singing and dancing skills. In the afternoon we went to Frankisches Freiland Museum Fladungen – an Open Air Museum of Frankonia village. We admired the buildings which had been built even in XVII century in different villages and moved to the museum. On Wednesday, the teachers worked on the project and the students had the sport day. They played football, volleyball and they run. In the afternoon we went to Wurzburga. On Thursday, we visited the church from XII century which at that time had perfomed a role of self-supporting burg city. Friday was the day of farewell. Fortunately, we didn’t say goodbay for the last time. The students, who have taken part in Comenius meetings, are in contact with their friends from other countries. I hope that the friendship will survive the test of time. Who knows, maybe one day we will meet during the next project. Thanks to Comenius project, our students and teachers improved their English and IT skills. We learnt to look upon sport as a means of improvement of international relations.Sport is not only a competition but also a means of international unite. We became acquainted with the culture of other European countires, their education systems. I think it is worth to take part in projects like this one and I hope that our school will take part in the schools partnership project of Comenius programme.