Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 19.03.2009                                   czwartek 19 marca 2009            12:40:03

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wizyta robocza w Eussenheim

W dniach 01-06 marca 2009 odbyła się w Niemczech druga wizyta robocza w ramach realizacji projektu Sokrates Comenius. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele wf-u Aleksandra Listkowska (koordynator projektu) i Jarosław Kinecki, nauczycielka matematyki Dorota Pufelska i nauczycielka j. angielskiego Monika Jagiełło oraz  czworo uczniów: Katarzyna Bąk, Anna Zielińska, Kacper Wysocki i Dawid Woźnicki. Byli tam również nauczyciele z Austrii: Erika Prugger, Wolfgang Kirisits, Helmut Scheiber, reprezentanci włoskiej szkoły: Antonio Husarra, Franco Fogliani. Margherita Fiumara, Nunziata Ingrilli i oczywiście niemieccy nauczyciele. Dzieci ze wszystkich krajów, przez cały okres pobytu, mieszkały u niemieckich rodzin, co niewątpliwie sprzyjało głębszemu poznaniu obcej kultury i obyczajów. Chodziły ze swoimi niemieckimi przyjaciółmi do szkoły w Eussenheim i brali udział w lekcjach, dzięki czemu mogli ćwiczyć nie tylko język angielski, ale również niemiecki. Byliśmy we wielu interesujących miejscach, takich jak: Karlstadt, Wurzburg ze starą katedrą w kształcie krzyża i naprawdę pięknym Pałacem i dworskimi ogrodami; Rothenburg- miasto  całe otoczone murem i Bamberg- jedno z niewielu miast w Niemczech, które nie zostało zniszczone przez bomby drugiej Wojny Światowej. Temat naszej wizyty to: Moje rodzinne miasto- moja rodzinna wieś- mój kraj- moja szkoła, dlatego też dzieci musiały przygotować plakaty i listy do ich „Comeniusowskich” przyjaciół. Ulubiony sportowiec i ulubiony sport to temat następnego zadania w ramach realizacji projektu.

From 01 till 06 March 2009 the second preparatory visit within the confines of the Socrates- Comenius project took place in Germany. The representatives of our school were the P.E. teachers Aleksandra Listkowska ( the coordinator) and Jarosław Kinecki, the Maths teacher Dorota Pufelska and English teacher Monika Jagiełło and four pupils: Katarzyna Bąk, Anna Zielińska, Kacper Wysocki I Dawid Woźnicki. There were also teachers from Austria : Erika Prugger, Wolfgang Kirisits, Helmut Scheiber, the representatives of Italian school : Antonio Husarra, Franco Fogliani. Margherita Fiumara, Nunziata Ingrilli and of course German teachers.The children from all countries were stating with German families during whole visit what was undoubtedly conducive to knowing better foreign culture and customs. They were doing to school in Eussenheim with their German friends and they were taking part in some lessons, thanks of that pupils could practice not only English but also German languages. We were in many interesting places like: Karlstadt, Wurzburg with very old, cross-shaped cathedral and really beautiful Wurzburg Residence and Court Gardens; Rothenburg- the town encircled by wall and Bamberg- one of the few cities in Germany which was not destroyed by Second World War bombings. The subject of our visit was : My home town- my home village- my country- my school, and that is why the children had to prepared posters and letters to their Comenius friends. Favourite sportsman and favorite sport is the next subject matter to work on within the confines of the realization of the project.