Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 29.06.2010                                   wtorek 29 czerwca 2010            08:48:46

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza
w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

II wizyta robocza w Polsce

3 - 7 maja 2010r. to termin wizyty w Sierpcu. Odwiedzili nas nauczyciele z Niemiec, Austrii i Włoch. We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do stolicy Polski. W Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski i Stare Miasto. Nasi goście byli zauroczeni Starówką. W środę, podczas spotkania z uczniami na sali gimnastycznej, zostały zaprezentowane prezentacje na temat „Fairplay – w sporcie i życiu”. Uczniowie naszej szkoły przygotowali krótką część artystyczną dla naszych gości, nie mogło się również obyć bez występu naszych wspaniałych Cheerleaders. Po południu zwiedziliśmy browar, gdzie poznaliśmy sekrety tworzenia piwa. W czwartek wybraliśmy się na wycieczkę do sierpeckiej mleczarni, a także do fabryki słodyczy ,,Wiepol". Nasi goście z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji na temat powstawania produktów mleczarskich i słodyczy. Oczywiście zarówno jak w browarze, mleczarni czy w fabryce słodyczy odbyła się mała degustacja. W piątek nasi goście z Niemiec i Austrii powrócili do swoich domów, natomiast Włosi wraz z panią dyrektor Grażyną Krawczyńską i panią wicedyrektor Barbarą Woźnicą wybrali się na krótką wycieczkę do Torunia. Następna wizyta – ostatnia już – odbędzie się w Eussenheim.

Opracowanie: Elżbieta Szczepańska

From 3rd till 7th May 2010 the Comenius meeting in Sierpc took place. The teachers from Germany, Austria and Italy visited us.  On Tuesday, we went to the capital of Poland. We saw the Royal Castle and the Old Town in Warsaw. Our guests were entharalled by the Old Town. On Wednesday, during the meeting with students, the PowerPoint  presentations about “Fairplay – in sport and life” were shown. Our students prepared the short artistic part for our visitors. It couldn’t dispense with performance of our wonderful cheerleaders. In the afternoon we went to a brewery where we became acquainted with secret of brewing. On Thursday, we went to a dairy factory and a sweet factory Wiepol. Our guests listened with interest to informations about sweets and dairy manufacture. Certainly, there was a tasting of end-products. On Friday, the teachers from Germany and Austria came back home while Italian with our headmistress: Grażyna Krawczyńska and our deputy: Barbara Woźnicka went for a short trip to Toruń. The next meeting – the last one – will take part in Eussenheim.