Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 05.09.2009                                   sobota 05 września 2009            12:04:51

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem bez granic"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza w Eussenheim
Wizyta robocza w Sierpcu
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Wizyta robocza w Feldkirchen

24 maja rozpoczęła się czwarta i za razem ostatnia wizyta robocza
w ramach projektu Comenius „Sport – razem bez granic”. Tym razem reprezentacja naszej szkoły odwiedziła miasteczko Feldkirchen w przepięknej Karyntii, krainie położonej na południu Austrii. Pod wodzą szkolnego koordynatora Aleksandry Listkowskiej na wyprawę ruszyli nauczyciele: Joanna Guzowska, Jolanta Nawrocka, Elżbieta Szczepańska i Lidia Kalinowska oraz uczennice : Agnieszka Butajło, Karolina Jackowska,  Karolina Pracka, Agata Skowyrska i Sylwia Wojtas.

Temat tego spotkania brzmiał „Mój ulubiony sportowiec, mój ulubiony klub sportowy”. Na ten temat uczniowie naszej szkoły przygotowywali albumy, plakaty, prezentacje multimedialne, które były prezentowane podczas wizyty.

Program wizyty był obfity w atrakcje.  Pierwszego dnia byliśmy uczestnikami biegu charytatywnego na rzecz walki z AIDS. Drugi dzień to wycieczka po przepięknej krainie Karyntia. Nie sposób opisać widoków jakie mieliśmy przyjemność podziwiać. Również pokaz ptaków drapieżnych w zamku Landskorn wywarł na wszystkich niezapomniane wrażenie. Mieliśmy także okazję zobaczyć miniaturowe budowle z całego świata. Minimundus to park ze 148 miniaturowymi budynkami. Wśród nich jest także Zamek Królewski w Warszawie. W środę odwiedziliśmy miasto urodzin Wolfganga Amadeusa Mozarta – Salzburg. To niesamowite stać przed budynkiem, w którym ponad 250 lat temu urodził się ten genialny kompozytor. Salzburg to także barokowa katedra św. Ruperta, stara rezydencja książąt metropolitów, niezapomniany spacer po starówce oraz zamek Hellbrun ze słynnymi wodotryskami. Będąc tam pierwszy raz nie można być pewnym skąd za chwilę poleci woda. We czwartek oddaliśmy się przyjemności uczestniczenia w zawodach sportowych. Były to nietypowe zawody. Nasi milusińscy w międzynarodowych drużynach rywalizowali między sobą w takich konkurencjach jak wyścig na nartach po trawie w parach, wyścig na drewnianych klockach, strzał do celu. Gwoździem programu były rozgrywki w piłkarzyki. Z tym, że to my byliśmy piłkarzykami. Na boisku takim jak do gry w piłkarzyki, do żerdzi zamontowanych w poprzek boiska przypięci pasami byli zawodnicy. Zakres ruchu był ograniczony. Można się było poruszać tylko dwa, trzy kroki w lewo i w prawo. Było ciekawie i śmiesznie.

Niestety czwartek to był ostatni dzień naszego pobytu w Austrii. W piątek rano wyruszyłyśmy w drogę powrotną. Cudowne wspomnienia zostaną w naszej pamięci na długo.

On 24th of May have been started fourth and last working visit  within the confines of project Socrates Comenius ‘Sport – together without borders case’. This time representation of our school has visited village called Feldkirchen in beautiful Karynthia, the land situated on south of Austria. With school coordinator of expedition Alexandra Listkowska also another teachers take part in this working visit: Joanna Guzowska, Jolanta Nawrocka, Elizabeth Szczepańska and Lydia Kalinowska and schoolgirls Agnieszka Butajło, Carolina Jackowska, Carolina Pracka, Agata Skowyrska and Silvia Wojtas.
   Topic of this meeting sounded ‘My favorite athlete, my favorite sports club’. Pupils of our school prepared albums, posters, multimedia presentations on this topic, which were presented during visit.
  Program of visit was rich in highlight. First day we were participants of charitable runs in favor of battle with AIDS. Second day it was a tour of wonderful land Karyntia. One cannot help to describe the views were admired by us. Also show of rapacious bird has rendered memorable impression on all in castle Landskorn. We also visited opening miniature buildings from all over the world. Minimundus it is a park with 148 miniature buildings. Also Royal Castle in Warsaw is among famous buildings.  On Wednesday we  visited city of birthday Wolfgang Amadeus Mozart – Salzburg. It was amazing standing before building, where this brilliant composer was born over 250 year ago. Salzburg it is also baroque Cathedral of St. Rupert, Residence of Prince of Metropolitan, memorable walk along Old Town and Castle Hellbrun with famous fountains. The first time nobody is certain where water will flow from for a moment. On Thursday we had the pleasure of taking part in competition. There were non-typical competition. Our friends in international teams competed between them in such competition as: race on ski after grass in couples, race on wood blocks, shot for purpose. The main event of program were games in footballers. We were footballers. On sports field like for game in  footballers, competitors were pinned to installed strip on sports field. A range of movement was limited. It was possible to move only two, three steps to the left and to the right. There was interesting and comically.

Unfortunately, Thursday was last day of our stay in Austria. On Friday morning we have left to inverse way. Wonderful memories remain in our memory for a long time.