Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 28.06.2010                                   poniedziałek 28 czerwca 2010            17:19:28

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza
w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Zielona szkoła w Grecji

W dniach 03.06 - 14.06.2010r. 33 - osobowa grupa uczniów klas piątych wraz
z czterema opiekunami wyjechała na zieloną szkołę do Grecji. Organizacją wyjazdu zajęła się firma ,,Szavel Travel" prowadzona przez p. Tomasza Wojnakowskiego
i Macieja Szavel. Panowie bardzo życzliwie i ciepło przyjęli sierpczan w greckiej miejscowości Pantaleimonas, w której zamieszkali uczestnicy.  Dzięki Nim oraz całej kadrze tam pracującej uczestnicy zielonej szkoły czuli się jak w domu. Grupa mieszkała w pięknie położonym pensjonacie ,,Achilles", w pokojach trzy i czteroosobowych.

W czasie pobytu zorganizowane były cztery wycieczki.
Pierwsza z nich to wyjazd do stolicy Grecji - Aten, gdzie uczniowie zwiedzili Akropol, a także obejrzeli stary, zrekonstruowany stadion olimpijski.
Z ateńskiego wzgórza podziwiali piękną, starożytną panoramą miasta. Uczniowie spacerowali ulicami miasta i oglądali jego zabudowę.
Bardzo interesującym punktem wycieczki było obejrzenie zmiany warty pod parlamentem, co zachwyciło wszystkich, także dorosłych.
Ostatnim punktem zwiedzania Aten był wspaniały park, w którym można było zobaczyć kasztanowce jadalne, palmy, drzewa cytrusowe itp.
     Zupełnie inną wycieczką był wyjazd na Meteory i obejrzenie sześciu klasztorów, wśród nich Przemienienia Pańskiego. Widok z Meteorów był urzekający i zachwycający.
    Bardzo ciekawą wyprawą w czasie pobytu w Grecji było zwiedzanie Olimpu i zachwycanie się cudownymi i malowniczymi widokami. Najwspanialszą wycieczką, według opinii wszystkich uczestników, także dorosłych, był rejs statkiem ,,ELIZABETH" na wyspę SKIATHOS i plażowanie na złocistej plaży. Kapitan Kostas - właściciel statku, zapewnił wszystkim niesamowitą zabawę, a także naukę zorby. Wszyscy wyśmienicie się bawili.
     Pogoda w Grecji, jak zwykle, nie zawiodła. Było upalnie i słonecznie, toteż wszyscy spędzali wolne chwile na plaży.
      Należy nadmienić, że wyjazd do Grecji trwał w czasie roku szkolnego toteż opiekunowie organizowali różne zajęcia i rozrywki:
- przygotowano i oceniono karty pracy z j. polskiego, przyrody i matematyki ( na świadectwie z zielonej szkoły były to: piśmiennictwo, natura, rachunki)
- przeprowadzono uroczysty chrzest morski w wodach Morza Tyberiadzkiego i nadano wszystkim imiona np: Melisa, Syriusz, Teofania itp.
- dokonano wyboru Apollina i Afrodyty w wyniku indywidualnej prezentacji.
- przeprowadzono przez cały pobyt rejestr czystości pokoi i wyłoniono ,,najczystszy pokój" (uczniowie otrzymali nagrody, ufundowane przez biuro ,,Szavel Travel")
- zorganizowano dyskotekę
   Wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa ukończenia wyższych kursów greckich promujące jednocześnie do kolejnych wyjazdów zagranicznych, w skład których wchodziły: j. grecki, rachunki, natura, retoryka, teatrum i piśmiennictwo.
   Zielona szkoła w Grecji wypadła doskonale. To pierwszy taki wyjazd z sierpeckiej ,,Trójki". Mamy nadzieję, że za rok kolejne klasy skorzystają z tych nowych, atrakcyjnych możliwości. wszyscy uczestnicy wrócili zachwyceni, opaleni i bogaci w niezapomniane przeżycia oraz wrażenia.
    Grecja urzekła nas krajobrazem, a Grecy niesamowitą życzliwością i pogodą ducha. Mamy nadzieję, że Ich optymizm i radość ,,wykiełkują" i pozostaną na zawsze w naszych sercach.

Opracowanie: Joanna Guzowska
                        Ewa Rycharska