Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 18.05.2009                                   poniedziałek 18 maja 2009            08:37:20

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

miniLOGIA

Z przyjemnością informuję, że Mateusz Wojtczak z klasy VIA, został laureatem konkursu informatycznego miniLOGIA – 2008/09, zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów w Warszawie oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty, przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązaniu zadań algorytmicznych polegających na tworzeniu grafiki z wykorzystaniem języka LOGO.

Konkurs był trzy etapowy:
I etap –  szkolny – trwał do 19 grudnia 2008 r. Polegał na samodzielnym rozwiązywaniu czterech zadań konkursowych w wybranym przez ucznia miejscu i czasie.
II etap – rejonowy – odbył się 18 marca 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku. Polegał na samodzielnym rozwiązaniu trzech zadań konkursowych.
III etap – finał – polegał podobnie jak II etap, na samodzielnym rozwiązaniu trzech zadań konkursowych. Zawody odbyły się 22 kwietnia w pracowni komputerowej OEIiZK w Warszawie.

Z Sierpca i okolic do konkursu miniLOGIA jako jedyny przystąpił uczeń naszej „Trójki”.  Do etapu rejonowego w tym roku szkolnym przystąpiło 227 uczniów z województwa mazowieckiego, zaś do finału zakwalifikowało się 41 uczniów. Po ostatecznym „starciu” wyłoniono 24 laureatów.

Uroczyste podsumowanie i zakończenie konkursu odbyło się 11 maja 2009 roku w Audytorium Maksimum (Aula Szumana) - Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na tej uroczystości spotkali się laureaci wszystkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych i gimnazjów.

W trakcie uroczystości zaprezentowano ciekawy wykład wraz z doświadczeniem „Promieniowanie wokół nas” oraz  występy wokalne uczniów szkół podstawowych, a także występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Dąbrówka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mińsku Mazowieckim.

Wszyscy laureaci konkursu miniLOGIA otrzymali dyplomy oraz zaświadczenia z rąk pani Wandy Jochemczyk oraz pani v-ce kurator Katarzyny Góralskiej.

Mateuszowi życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Gratulujemy!!!