Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 19.02.2010                                   piątek 19 lutego 2010            11:40:09

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem ponad granicami"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza w Eussenheim
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Zimowiska

W ramach akcji „ Zima 2010” w dniach 1 – 5.02.2010 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole wypoczynek zimowy dla pięciu grup stacjonarnych.

85 uczestników – 35 chłopców i 50 dziewczynek z klas I – VI w bezpieczny i ciekawy sposób spędziło tydzień ferii zimowych. Uczestnicy przebywali w szkole od godz. 9 00 do 1400 pod opieką  wychowawców, kierownika zimowiska oraz pielęgniarki szkolnej. Dzieci korzystały z pełnych obiadów.

Do dyspozycji uczniów były dwie sale gimnastyczne, pracownia informatyczna, świetlica, trzy sale lekcyjne. W salach gimnastycznych odbywały się zabawy rekreacyjno – sportowe.  Uczestnicy korzystali  z krytej pływalni (47 wejść na pływalnię).

Dla miłośników komputerów dostępna była przez cały czas sala informatyczna. Kolejno korzystały z niej poszczególne grupy zimowiskowe – około 1 godziny dziennie. Uczniowie uczyli się obsługi nowych programów, odwiedzali ciekawe i dostosowane do ich wieku i możliwości strony internetowe, a także brali udział w konkursach i quizach internetowych związanych z bezpieczeństwem dziecka w Internecie.

Urozmaicona była też oferta zajęć świetlicowych – od gier planszowych po projekcję filmów i zajęcia muzyczne oraz plastyczno – techniczne. Dzieci malowały zimowe pejzaże, wycinały z kolorowego papieru i bibuły, wykonywały zabawki z użyciem balonów, przygotowywały maski karnawałowe, uczestniczyły w konkursach i zabawach związanych z obecną porą roku - zimą. Otrzymywały dyplomy i nagrody rzeczowe.

Jedna grupa skorzystała z gościnności i oferty pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach dotyczących literackich  postaci.

Każdego dnia zajęcia zimowiskowe rozpoczynały się spotkaniem w sali gimnastycznej w celu zaznajomienia uczestników z regulaminem, przedstawieniem planu zajęć i bezpieczeństwem w drodze na zimowisko i do domu, a szczególnie na śliskie schody wejściowe do budynku szkoły. W celu uniknięcia wypadków i umiejętności zachowania się w razie nieprzewidzianych zdarzeń pielęgniarka szkolna i opiekunowie grup przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zabaw, zdrowego stylu życia oraz udzielania

I pomocy przedlekarskiej.

W czwartek 4 lutego pogadankę na temat zdrowego żywienia i szkodliwości tzw. fastfoodów przeprowadziła p. Teresa Malinowska z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, a panowie: Marek Kopyciński i Krzysztof Kosiorek z KPP na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze, w trakcie ferii zimowych oraz podczas korzystania ze ślizgawek i lodowisk.

Na piątek 5 lutego planowano wycieczkę do leśniczówki w Szczechowie, ale ze względu na wcześniejsze zawieje i zamiecie śnieżne nie było tam dojazdu. W związku z tym przedstawiciele Zarządów Osiedli zaproponowali kulig w mieście na ulicy Białobłockiej oraz herbatę i pieczone kiełbaski na terenie MOSiR w Sierpcu. Za zgodą rodziców w kuligu uczestniczyło 45 dzieci. Pozostali uczestnicy zimowiska uraczyli się tylko smacznym poczęstunkiem ufundowanym przez zarządy osiedli.

Codziennie uczestnicy otrzymywali smaczny obiad, desery i napoje, a na zakończenie wypoczynku każdy obdarowany został czekoladą.

Cele zimowiska zostały osiągnięte w pełni. Wypoczynek zimowy w szkole należy zaliczyć do bardzo udanej formy spędzania wolnego czasu podczas ferii. Uczestnicy zimowiska nie sprawiali kłopotów  wychowawczych, postępowali zgodnie z regulaminem, właściwie odnosili się do innych dzieci i opiekunów.