Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 08.11.2009                                   niedziela 08 listopada 2009            09:11:04

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem bez granic"
w Capo d'Orlando

w Eussenheim

w Sierpcu
w Feldkirchen
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

II Wizyta robocza w Capo d’Orlando

W niedzielę 4 października rozpoczęła się  wizyta robocza w ramach programu Comenius „Sport – razem bez granic”. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele i uczniowie z Austrii, Niemiec i Włoch oraz nauczyciele z naszej szkoły: panie Alina Stawiska, Barbara Woźnicka oraz koordynator projektu Aleksandra Listkowska. Podczas wizyty przedstawione były prace przygotowane przez uczniów wszystkich partnerskich szkół. Tematem spotkania był „Zdrowy styl życia”. Uczniowie przygotowali plakaty, albumy i prezentacje multimedialne w języku angielskim na zadany temat. Oprócz prezentacji prac omawiane były również tematy następnych spotkań. Podczas wizyty odbyły się zawody sportowe. Tym razem uczniowie rywalizowali na boisku do siatkówki. Wszystkim bardzo sprawnie szło serwowanie, odbijanie, a nawet zbijanie piłki. Mieliśmy również okazję zwiedzić wschodnią część Sycylii. Odwiedziliśmy trzy przepiękne starożytne miasta: Taorminę, Castelmolę oraz Syrakuzy. W Taorminie zachwyciło nas przepiękne stare miasto z widokiem na Morze Jońskie. Castelmola to maleńkie wysokopołożone miasteczko z zamkiem i widokiem na Taorminę. Cudem starożytnej architektury jest teatr grecki w Syrakuzie. Miasto to powstało w VIII w p.n.e. i w epoce starożytnej było jednym z największych miast Sycylii. W mieście urodzenia Archimedesa odwiedziliśmy oprócz teatru starogreckiego muzeum archeologiczne z ogromną ilością zbiorów, sanktuarium Płaczącej Madonny oraz najstarszą część miasta – wyspę Ortigię. Wizyta była doskonałą okazją do „szlifowania” języka angielskiego oraz pogłębiania współpracy między szkołami partnerskimi.

The preparatory visit in Capo d’Orlando

The next preparatory visit within the confines of the Comenius Project “Sport together without borders case”, started on Sunday, 4th October. The teachers and students from Austria, Germany and Italy participated in the meeting. Our school was represented by the teachers: Alina Stawiska, Barbara Woźnicka and a coordinator of the project: Aleksandra Listkowska. This time the main theme of the meeting was “A healthy lifestyle”. The posters, albums and multimedia presentations prepared by students from the partnership schools were presented during the visit. We also took part in discussions about our future plans and intentions concerned with the project. During the visit, we also participated in sport competition and this time we played volleyball. We also took the opportunity to visit the east part of Sicily and three ancient towns: Taormina, Castelmola and Syracuse. In Taormina, we were delighted with a magnificent view on the Ionian Sea. The second town was Castelmola- the little one with a castle and then Syracuse with the wonder of ancient architecture which is the Greek Theatre. The former town originated in VIII century B.C. and was a biggest town in Sicily in ancient times. In the city, where Archimedes was born, we also visited archaeological museum with its rich collection, the sanctuary of the Crying Madonna and the oldest part of the town-the Ortigia Island. Our whole visit in Capo d’Orlando was an uforgetable experience which has developed our relationships with the partnership schools, it is also considered as a perfect opportunity to polish our English language skills.