Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 10.01.2010                                   niedziela 10 stycznia 2010            10:43:03

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem bez granic"
w Capo d'Orlando

w Eussenheim

w Sierpcu
w Feldkirchen
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Ślubowanie klas pierwszych

,,Ślubuję być dobrym Polakiem ..." tak rozpoczyna się akt ślubowania pierwszoklasistów. Ta niezwykła uroczystość - pasowania na ucznia odbyła się w naszej szkole 28 października 2009r. Wydarzenie to jest wieloletnią tradycją naszej szkoły. Ten szczególny dzień przeżywają dzieci, nauczyciele - wychowawcy, ale chyba najbardziej - rodzice, którzy bezgranicznie kochają swoje pociechy.
    Uroczystość pasowania na ucznia zaszczycili swą obecnością p. dyr. Miejskich Przedszkoli w Sierpcu oraz byłe wychowawczynie naszych pierwszaków. Obecni byli także Przewodniczący Zarządów Osiedli w Sierpcu. Gospodarzami uroczystości była Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 3 oraz wychowawczynie klas pierwszych: p. Janina Blicharz, p. Anna Żuławnik, p. Krystyna Szczęsna, p. Anna Kazimierowska.
    Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem i wprowadzeniem Sztandaru szkoły. Następnie p. dyr. Grażyna Krawczyńska powitała wszystkich zebranych i przekazała dalsze prowadzenie uroczystości p. Janinie Blicharz.
    Ślubowanie pierwszaków zgromadziło w naszej szkole liczną grupę, rodziców, babć, dziadków i cioć, które bardzo przeżywały ten dzień. Pierwszaki wyglądały wspaniale! Galowe stroje uczniowskie, śliczne czapki i kokardy sprawiły, że stali się obiektem zainteresowania wszystkich, bez wyjątku. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor przystąpiła do pasowania każdego dziecka na ucznia. Dzieci z zaciekawieniem śledziły ruch p. dyrektor, która symbolicznym, dużym ołówkiem dokonywała pasowania pierwszaków na uczniów sierpeckiej ,,Trójki". Następnie pierwszaki otrzymały upominki, którymi były legitymacje szkolne i dyplomy jako dowód przynależności do społeczności uczniowskiej. Nie zabrakło też słodkiego upominku!
     Pierwszaki odwdzięczyły się wspaniałym programem artystycznym, którym udowodniły, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu.
Dzieci bardzo przeżywały swój występ, ale wcale tego nie było widać. Nagrodzono je gromkimi brawami.
    Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska podziękowała wszystkim za przepiękną uroczystość, a bohaterom dnia życzyła samych piątek i szóstek w szkole!
    Rada Pedagogiczna oraz koleżanki i koledzy życzą pierwszoklasistom najpiękniejszych dni w nowym środowisku uczniowskim i obiecują zawsze im pomagać.

Opracowały:

p. Janina Blicharz,