Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 10.07.2009                                   piątek 10 lipca 2009            13:31:57

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem bez granic"
    Wizyta robocza w
       Capo d'Orlando

Wizyta robocza w Eussenheim
Wizyta robocza w Sierpcu
Wizyta robocza w Feldkirchen
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Zakończenie klas VI

W dniu 19 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie z okazji zakończenia nauki w roku szkolnym 2008/2009, o godzinie 800 dla uczniów klas I – III, o 930 dla klas IV – V, a o 1100 ukończenia szkoły podstawowej dla uczniów klas szóstych.

Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska serdecznie powitała wszystkich zebranych uczniów, ich rodziców, dyrekcję szkoły, nauczycieli i zaproszonych gości. Przyszli gimnazjaliści złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły, a następnie przekazali sztandar swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Zastępca dyrektora – pani Alina Stawiska w swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, podkreśliła bogate osiągnięcia zarówno uczniów jaki i nauczycieli, poinformowała o nowych inicjatywach, projektach realizowanych w naszej szkole.

Dyrektor szkoły, zastępcy i zaproszenie goście wręczyli nagrody i świadectwa uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu oraz nagrody specjalne ufundowane przez Radę Rodziców.

Następnie głos zabrali goście: zastępca Burmistrza Miasta – p. Zbigniew Leszczyński, Dziekan – ks. Andrzej Więckowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców – p. Izabela Piotrowska. Wszyscy życzyli absolwentom wielu sukcesów w dalszym etapie edukacji, a  w czasie wakacji zasłużonego wypoczynku.

Szkolny rejs dobiegł końca. Z pewnością uczniowie długo będą go pamiętać i nie zapomną też o kapitanach. Miło wspominać będą:

Ø  Nauczycieli Wyrozumiałych, których dewiza brzmiała:  „Błądzić jest rzeczą ludzką”

Ø  Nauczycieli  - Humanistów, ze stoickim spokojem głoszących: „Sprawdziłam Wasze kartkówki, i cóż …. człowiekiem jestem i nic co ludzkie, nie jest mi obce”

Ø  Nauczycieli Lubiących Eksperymenty, którzy z pasją odkrywcy pytali: „Zobaczymy, co się stanie, gdy wezmę Cię do odpowiedzi”

Ø  Nauczycieli – Konferansjerów szukających talentów, którzy z wiarą mówili: „Dobrze się zapowiadasz”

Ø  Nauczycieli – Kmiciców, machających piórem niczym szabelką. Ich ulubionym cięciem było powiedzenie: „Kończ Waść, wstydu oszczędź!”

Ø  Nauczycieli – Piekarzy, którzy jako wybitni fachowcy w swojej dziedzinie stwierdzali: „Z tej mąki chleba nie będzie”

Ø  Nauczycieli – Perfekcjonistów, którzy podnosili na duchu, mówiąc: „Dobrze, ale mogło być lepiej”

Ø  Nauczycieli – Hamletów, zadających pytania egzystencjalne: „Wiesz, czy nie wiesz?”

Ø  Wielbicieli teorii względności, którzy obiektywnie wydawali sądy: „Bardzo dobrze… trzy z plusem!”
Drodzy nauczyciele, dzięki Wam
kapitanom naszych umysłów i dusz
dotrwaliśmy do końca rejsu.
Dopłynęliśmy do celu.
Tu kończy się nasza podróż.
Opuszczamy statek.
Żegnając się z Wami, schodzimy na ląd,
który jest dla nas nowym wyzwaniem.
Choć budzi w nas obawy, to jednak kusi nieznanym.
Z optymizmem wyruszamy w dalszą podróż
pełni wiary, iż zdobyte w czasie szkolnego rejsu
wiedza i umiejętności pozwolą nam pewnie kroczyć przez życie,
odkrywając jego tajemnice  i podejmować wyzwania.

Na zakończenie uroczystości uczniowie kl. I – VI przedstawili program artystyczny. Dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele otrzymali podziękowania w postaci symbolicznej róży za pracę dydaktyczno – wychowawczą od Rady Rodziców i uczniów klas szóstych.

powitanie zebranych gości
 - dyr. Grażyna Krawczyńska