Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
09-200 Sierpc
woj. mazowieckie
tel./fax: (0-prefix-24) 2752644

ostatnia aktualizacja: 07.05.2010                                   piątek 07 maja 2010            09:36:07

Historia i patron, pieśń szkoły

Administracja i obsługa

Uroczystości szkolne - galeria

Comenius 1 (2005/2008)
,,Życie w Europie jak widzą to nasze dzieci"
Comenius   (2008)
,,Sport razem bez granic"
w Capo d'Orlando

w Eussenheim

w Sierpcu
w Feldkirchen

II Wizyta
w Capo d'Orlando
Nasi najlepsi
Sportowe wieści
Pisali o nas
Linki do stron
Dla  szóstoklasistów
Gry i zabawy edukacyjne
zalecana rozdzielczość:

Szkolny Dzień Profilaktyki

Dnia 31 marca 2010 roku odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem „Wybierz właściwą drogę”. Uczniowie klasy IV b zaprezentowali inscenizację, przygotowaną pod kierunkiem pedagoga szkolnego p. Jolanty Wojdy. Główny przekaz dotyczył ukazania różnic pomiędzy trzema postawami w życiu: postawą uległą, prowadzącą często do uzależnienia, postawą agresywną i postawą asertywną- najlepszą dla człowieka i najbardziej pożądaną dla rozwoju jego osobowości. Dzięki tej inscenizacji uczniowie zrozumieli, że trzeba w sobie rozwijać postawę asertywną, a minimalizować dwie pozostałe. Ważne jest również to, że w spektaklu proszony był problem uzależnienia od narkotyków, faz składających się na ten proces, negatywnego wpływu grupy rówieśniczej, mającej wpływ na stosowanie wulgaryzmów i agresji względem innych. Uczniowie podczas spektaklu w  większości  prezentowali  postawę asertywną. Chodziło o to, by  ją zaakcentować i promować, a przez to uzmysłowić zgromadzonej publiczności pozytywne efekty z wyboru tej właśnie postawy.

Do efektów tych zaliczyć można:  dobrych, sprawdzonych kolegów, pozytywne oceny i zachowanie w szkole, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i talentów, nie popadanie w uzależnienia. Zespół wokalny prowadzony przez panią A. Dołasińską  przygotował na ten dzień dwie piosenki : „Dłonie” oraz „Wszystkie dzieci”. Natomiast zespół cheerleaders prowadzony przez p. Olgę Grzecznowską uświetnił ten dzień swoim pokazem przed całą publicznością.

Podczas Szkolnego Dnia Profilaktyki został rozstrzygnięty:

- Konkurs wiedzy pt. „Profilaktyka uzależnień” został przeprowadzony przez p. Magdalenę Gajdę i pedagoga Jolantę Wojdę

Laureaci:

I miejsce: Mateusz Dąbrowski kl. V a,
II miejsce: Luiza Korzeniewska kl. V b,
III miejsce zajęli: Oliwia Jarkowska kl. V e,
Przemysław Goździkowski kl. V e,
Damian Lewandowski kl. V d,
Adrianna Wilkowska kl. V c

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczno – literacki pt. „Nie dodam swojej mocy do szkolnej przemocy” i „Antyreklama używek” w dwóch kategoriach, wśród uczniów klas I  – III i IV – VI.

Laureaci konkursu plastycznego:

Kl. I –III

I miejsce: Maciej Kowalski kl. I b
II  miejsce: Michał Krawczyński kl. II c
III miejsce: Mateusz Kościelski kl. II d
Wyróżnienie: Kinga Pokorska kl. III d.

Kl. IV –VI

I miejsce: Katarzyna Bartnicka kl. V d
II miejsce: Karolina Dankowska kl. V d
III miejsce: Sandra Gąsiorowska kl. V b
Wyróżnienie:  Natalia Zielińska kl. VI c.

Laureaci konkursu literackiego:

Kl. I –III