Poczet Sztandarowy sierpeckiej „Trójki” na zjeździe szkół z okazji 100. rocznicy urodzin Patrona – ks. Jana Twardowskiego

21 czerwca 2015r. członkowie Pocztu Sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 3 uczestniczyli w niecodziennej uroczystości – Jubileuszu ks. Jana Twardowskiego – naszego Patrona.
            Msza święta odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Była celebrowana przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza.
            Nasi uczniowie wraz z opiekunkami S.U. uczestniczyli w niedzielnym spotkaniu, które przedstawiało się następująco: msza święta – następnie złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy tablicy Patrona, następnie uczestniczyliśmy w spektaklu słowno – muzycznym p. Krystyny Tkacz „Poezja muzyką malowana”.
           Kolejnym, ciekawym punktem programu było ustanawianie Rekordu Polski. Akcja „Kwadrans po Trzeciej” polegała na jednoczesnym czytaniu przez 1000 osób zgromadzonych przed Świątynią utworu ks. Jana Twardowskiego „Jest [ Jest jeszcze taka miłość…]”.
           Cała akcja została nagrana i uwieczniona na fotografii.
           Wreszcie nadszedł czas na integrację z przedstawicielami innych szkół imienia ks. Jana Twardowskiego, z którymi spotkaliśmy się na pikniku na terenie przy Świątyni Opatrzności Bożej.
           Wszyscy świetnie się bawili Poznaliśmy wiele interesujących, sympatycznych ludzi. Integracja udała się. Spotkaniu towarzyszyła świetna atmosfera i dopisała piękna, słoneczna pogoda.
           Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Warszawie na podobnej uroczystości. Jesteśmy dumni, że naszej szkole patronuje ks. Jan Twardowski.