Adopcja Serca

adopcja_logov_03Przez 8 lat braliśmy udział w „Adopcji Serca na odległość”. Z uwagi na osiągnięty wiek adoptowanych dzieci nasza adopcja została zamknięta. Łącznie zebraliśmy i przekazaliśmy na ten cel przez 8 lat  9.795 zł 40 gr

Każdemu z uczniów za wspólne dzieło dziękujemy.

Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 02.X.2013 r. rozpoczęliśmy nową „Adopcję serca  na odległość”. Naszym adoptowanym podopiecznym jest chłopiec Jonathan  Bigirimvano.

chlopiec

Pochodzi z Demokratycznego Konga. Jest sierotą. Ojciec zmarł w 2005 r. z powodu choroby. Matka w 2009 r. także z powodu choroby. Jonathan ma dwóch braci, którzy się nim opiekują. Tylko Jonathan chodzi do szkoły. Jest uczniem klasy drugiej.

III/ 1427

Bigirimvano Jonathan jest trzecim dzieckiem, jest najmłodszy, jego ojciec zmarł kiedy miał 9 miesięcy; jak miał 4 lata zmarła mu mama. Po śmierci rodziców znaleźli się pod opieką najstarszego brata. Rodzina mieszka w chacie krytej kawałkami starej blachy, wyposażenie jest nędzne, a ich źródło dochodów słabe. Jonathan jedyny chodzi do szkoły, obecnie jest zapisany do drugiej klasy, ale z powodu nieuiszczenia opłat jest wyganiany ze szkoły. Dlatego też potrzebuje wsparcia.

adopcja_serca