ERASMUS + (2018-2020)

Intro_Erasmus1

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji  międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+, Akcja 2, Edukacja Szkolna, Partnerstwa Strategiczne.

W ciągu najbliższych dwóch lat nasi uczniowie będą pracować nad projektem ,,Realizing  excluded students by smart strategies”, który obejmuje wiele różnorodnych zadań. W szkole powołaliśmy 5 zespołów projektowych. Niektóre działania będą realizowane przez wszystkie klasy.

Ważnym elementem współpracy projektowej są wyjazdy w ramach wymiany uczniów. Nasi uczniowie będą mieli okazję odwiedzić kraje szkół partnerskich, a w Sierpcu będziemy gościć uczniów i nauczycieli z partnerskich placówek. Niektóre zadania będą realizowane przez wszystkie klasy.

Praca przy projektach da nam z pewnością wiele przyjemności, poszerzy kompetencje językowe, pozwoli zdobyć nowe doświadczenia i przyjaźnie.

Realizacja projektu związana jest z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich w wysokości 24 351,00 Euro.

Projekt obejmuje pięć szkół z Francji, Włoch, Polski, Rumunii i Turcji wraz z uczniami w wieku od 9 do 14 lat.

Partnerzy projektu:

• Szkoła koordynująca projekt:

Collège Edouard GLISSANT / Francja

• Partnerzy: