ERASMUS + (2019-2022)

We wrześniu 2019 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji  międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+, Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, Partnerstwa na rzecz wymiany szkół.

W ciągu najbliższych dwóch lat nasi uczniowie będą pracować nad projektem ,,Effective Communication – Communication Skills”, który skupia się na ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych uczniów, jak również skutecznej integracji nastolatków w różnym wieku i z różnych środowisk społeczno-kulturowych.

Prace projektowe obejmują szereg różnorodnych zadań, dlatego też w szkole zostały powołane zespoły projektowe, których zadaniem będzie realizacja poszczególnych działań wynikających z założeń projektu.  Niektóre z nich realizowane będą przez wszystkie klasy.

Istotnym elementem współpracy w ramach projektu Erasmus + są mobilności w ramach wymiany uczniów. Nasi uczniowie będą mieli okazję odwiedzić kraje szkół partnerskich, poznać ich kulturę, tradycje, jak również system edukacyjny obowiązujący w danym kraju. Nasza szkoła, jako szkoła koordynująca będzie gościła uczestników projektu dwukrotnie. Podczas pierwszego spotkania roboczego, otwierającego projekt, zawitają do nas sami nauczyciele. Natomiast w spotkaniu podsumowującym projekt będą uczestniczyć zarówno uczniowie jak i nauczyciele z krajów partnerskich.

Praca w ramach projektu Erasmus + pozwoli nam zdobyć wiele nowych doświadczeń, przezwyciężyć bariery komunikacyjne i kulturowe , rozwinąć kompetencje językowe, nawiązać nowe przyjaźnie oraz poszerzyć horyzonty.

Realizacja projektu związana jest z dofinansowaniem z Funduszy Europejskich w wysokości 141 723 Euro.

Projekt obejmuje trzy szkoły z Rumunii, Turcji oraz Polski wraz z uczniami w wieku od 12 do 15 lat.

Partnerzy projektu:

• Szkoła koordynująca projekt:

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu / Polska

• Partnerzy: