E-BIBLIO

Poznaj nowe oblicze biblioteki!!!

System E-BIBLIO – już w Szkole Podstawowej nr 3
im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

Rozwój naszej szkoły, dostosowanie narzędzi edukacyjnych dla ucznia XXI w. jest dla dyrektora i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu bardzo ważny. By zachęcić uczniów do korzystania z biblioteki, ważną inwestycją było uruchomienie programu bibliotecznego e-biblio, kompatybilnego z dziennikiem elektronicznym Librus Synergia.

System e-biblio ma ułatwić uczniom wypożyczanie książek i kontakt z biblioteką szkolną. Jest dostosowany do potrzeb współczesnych uczniów, którzy mogą wyszukiwać książki z użyciem smartfona lub tabletu – szybko i wygodnie. Mobilny dostęp do biblioteki sprawia, że rezerwacja pozycji czy przedłużenie terminu wypożyczenia są możliwe w każdym miejscu i o każdej porze. Dla tych, którzy obawiają się, że zapomną zwrócić książkę, e-biblio ma specjalną funkcję – elektroniczne przypomnienia. System  ten umożliwia sprawne korzystanie z księgozbioru szkolnego. Uczniowie przez system Librus Synergia mogą sprawdzić dostępność konkretnego tytułu.

„Aplikacja e-biblio jest przykładem innowacyjnego rozwiązania, którego funkcjonalność jest dostosowana do całej społeczności szkolnej. Mobilność oraz intuicyjne działanie są ukłonem w stronę młodego pokolenia, które zaczyna odkrywać nowe oblicze biblioteki szkolnej. Prosta obsługa i funkcje ułatwiające pracę, pozwolą bibliotekarzom zyskać czas na popularyzację czytelnictwa.”

(Portal Librus Synergia)

Program umożliwia:

• przeglądanie katalogu,
  • dostęp do księgozbioru za pomocą komputera, smartfona lub tabletu w dowolnym miejscu i czasie,
  • rezerwację i przedłużanie książek on-line,
  • automatyczne powiadomienia o zbliżającym się terminie zwrotu książek, jego przekroczeniu i potwierdzeniu rezerwacji

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  (kliknij tutaj)

Instrukcja logowania do E-BIBLIO

1. Logujemy się na swoje konto na Librus Synergia:

• Uczniowie wybierają zakładkę KSIĄŻKI, a następnie e-biblio.
  • Nauczyciele wybierają zakładkę MODUŁY, a następnie e-biblio.

2. W katalogu bibliotecznym w miejscu „szukaj” wpisujemy tytuł lub autora szukanej książki.

3. Po wybraniu książki, która nas interesuje klikamy „rezerwuj”. Po zaakceptowaniu rezerwacji przez nauczyciela bibliotekarza można zgłosić się do biblioteki po zarezerwowaną książkę.

lub

1. Przeglądając KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ i logujemy się do systemu wykorzystując swój login i hasło z LIBRUS Synergia.

DOSTĘP DO E-BIBLIO MAJĄ TYLKO UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE!

NIE MA DOSTĘPU DO PROGRAMU Z KONTA RODZICA!

Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się  z możliwościami programu, który umożliwia bezpośredni kontakt z biblioteką szkolną.

Więcej o E-BIBLIO (kliknij tutaj)

Zobacz co jest dostępne w katalogu bibliotecznym online

KATALOG ONLINE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ  (kliknij tutaj)