swietlica

„…Dzieci są bezbronne, słabe i zależne, są również dociekliwe, ruchliwe i pełne nadziei.
Należy im zapewnić, wspólnym i zgodnym wysiłkiem życie spokojne,
aby mogły się bawić i dorastać, rozszerzać swoje perspektywy i zdobywać doświadczenia…”
Konwencja o Prawach Dziecka z dnia 20.XI.1989 r.

Świetlica online – zapraszamy – wejdź, zobacz

Co oferujemy naszym wychowankom?

Nasza świetlica funkcjonuje od czasu powstania szkoły i zawsze cieszyła się dużą sympatią dzieci i rodziców. Podczas pobytu u nas dzieci mogą skorzystać z obiadów oferowanych przez stołówkę szkolną (należy wykupić karnet obiadowy). Świetlica działa dla uczniów klas I – III, a także dzieci starszych, które muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców, dojazdy do szkoły lub oczekiwanie na zajęcia dodatkowe.
          Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia zgodnie z programem pracy dydaktyczno – wychowawczej według haseł tygodnia z uwzględnieniem imprez i uroczystości szkolnych, pór roku, itp.  W ramach zajęć dzieci odrabiają lekcje, czytają lektury, bawią się, grają w gry planszowe, uczestniczą w grach i zabawach dydaktycznych, ruchowych oraz sportowych na świeżym powietrzu. Na zajęciach plastycznych i manualnych rozwijają swoją wyobraźnię, poczucie estetyki i sprawność rąk. Zajęcia sportowe i zabawy doskonalą ogólną sprawność fizyczną, bawią i integrują grupę oraz rozwijają więź społeczną.

dzieci-i-nuty-bt

Do stałych imprez świetlicowych można zaliczyć:

• Poranek  z okazji Dnia Nauczyciela;
  • Zabawy  i wróżby andrzejkowe;
  • Spotkanie  wigilijne z opłatkiem;
  • Poranek  świetlicowy z okazji Dnia Dziecka

Nasza świetlica

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Regulamin świetlicy przy SP nr 3 w Sierpcu – pobierz