101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

,,Wolność – to królestwo dobrych słów,

mądrych myśli, pięknych snów.

To wiara w ludzi…’’

W dniu 11 listopada nasza szkoła włączyła się w miejsko-powiatowe uroczystości religijno-patriotyczne z okazji 101.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego uczestniczyła w Mszy Świętej  w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Sierpeckiej. Następnie wszyscy uczestnicy w biało-czerwonych barwach, dumnie i radośnie przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam nastąpiły okolicznościowe wystąpienia władz  miasta i powiatu oraz złożenie kwiatów.

,,Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek’’. Chcemy, aby nasi uczniowie wiedzieli, czym jest patriotyzm. Rozumieli, że w czasach pokoju być patriotą to być dobrym człowiekiem, czuć dumę, gdy słyszymy ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Być patriotą to szanować symbole narodowe, troszczyć się o cmentarze i pomniki, dbać o poprawność ojczystego języka. To dbać i kultywować polskie tradycje narodowe. I w tym jest Polska…