11 listopada w świetlicy szkolnej

Dzień 11 listopada to ważna data dla każdego Polaka, będąca symbolem miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę w zwycięstwo. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej także przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.

W czasie zajęć tematycznych  w świetlicy odbyły się pogadanki dotyczące tradycji obchodów tego święta i jego symboliki. Wspólnie z nauczycielami dzieci utrwaliły symbole narodowe Polski i ich znaczenie – Godło, Hymn Państwowy, Flaga. Po czym  wykonywały  prace plastyczne  dotyczące symboli naszej państwowości, m.in. biało- czerwone flagi, godło z białym orłem w koronie. W takcie zajęć wybrzmiewały pieśni patriotyczne.