„Nie umiera ten, kto trwa

w sercach i pamięci naszej…”

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Księdza Kanonika Andrzeja Więckowskiego – przewodnika duchowego i przyjaciela naszej Szkoły.

Ksiądz Dziekan Andrzej Więckowski był przyjacielem przez ponad 20 lat  naszej szkolnej społeczności. Doświadczaliśmy przez te lata, od Księdza Kanonika, wsparcia dla naszego szkolnego trudu, zrozumienia dla naszych problemów, wielkiej życzliwości i opieki. Historia naszej szkoły przez te lata była nierozerwalnie związana z posługą Księdza Kanonika: Nadanie Szkole Imienia, wizytacja Księdza Biskupa, rozpoczynaliśmy i kończyliśmy wraz z Nim każdy kolejny rok szkolny. Swoją obecnością uświetniał każdą ważną uroczystość. Wspólnie obchodziliśmy święta narodowe i Dni Patrona, dzieliliśmy się opłatkiem. Razem przeżywaliśmy smutek po śmierci Jana Pawła II.

Pożegnania zawsze są smutne, zawsze żal tego wszystkiego, co chcieliśmy jeszcze razem zrobić.

Dziś Dziękujemy Ci Księże Andrzeju: za serce, za dobrą radę i życzliwość.

Pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci.

rr