SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w Projekt Szlachetna Paczka.

W sobotę 16 listopada została otwarta baza rodzin szlachetnej Paczki i już tego samego dnia została wybrana rodzina , której szkoła chce przygotować paczkę wg listy potrzeb.

Pani Halina mieszka z dwoma synami w wynajętym domu. Do momentu wypadku syna ich życie przebiegało spokojnie. Cztery miesiące temu syn Stanisław został porażony prądem. Od tej pory przebywa w szpitalu. Jest w śpiączce, z której lekarze nie mogą go wybudzić. Ma uszkodzony centralny układ nerwowy, jest w stanie wegetatywnym. Pani Halina pracuje zawodowo, po pracy zajmuje się domem oraz codziennie dojeżdża 30 km do syna do szpitala, by choć przez chwilę pobyć z ukochanym synem. Rodzina utrzymuje się z wypłaty pani Haliny oraz zasiłków (2300 zł), po opłaceniu wszystkich rachunków oraz kosztów leczenia syna (1525 zł) na życie pozostaje im 258 zł na osobę.

Startujemy pełni zapału. Przygotowaliśmy ogłoszenie o akcji, sporządziliśmy listę potrzebnych rzeczy, aby każdy chętny mógł wybrać konkretne produkty, które chce kupić i przynieść do świątecznej paczki.

Potrzeby Rodziny:

Żywność trwała: herbata ,kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne ,warzywa w puszkach, środki czystości, proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło ,żel myjący, szampon, pasta do zębów ,szczoteczka do zębów.

pieluchy rozmiar L (niebieskie opakowanie), chusteczki nawilżane, płyn na odleżyny PIKOL,

Materiały szkolne: zeszyty, plecak, przybory do pisania,

Specjalne wymagania: ciepły koc, pościel (poszwy, prześcieradło) ręczniki

Szczególne upominki : Halina: torebka w kolorze szarym Stanisław: ciepłe skarpety Szymon: klawiatura plus mysz

Wkrótce napłyną pierwsze artykuły. Szkolny Klub Wolontariatu zaprasza do włączenia się do akcji. Każdego z nas cieszy dzielenie się z innymi.