Specjalistyczny sprzęt dla uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych

W ramach „Pilotażowego wdrożenia modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” od stycznia 2022 r. uczniowie o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych kształcący się w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego mają możliwość korzystania ze sprzętu specjalistycznego m.in: multimedialnego programu terapeutycznego do nauki mowy „MÓWMI”, oprogramowania „MÓWIK 2.0” wraz z Tabletem, ćwiczeń interakcyjnych „GO Sense – koordynacja i grafomotoryka” oraz programu multimedialnego „Czytanie SY-LA-BA-MI cz.1 i cz.2”.

Wykorzystywany podczas lekcji i zajęć specjalistycznych sprzęt zdecydowanie podniesie jakość kształcenia, ułatwi uczniom aktywny udział w zajęciach oraz pozytywnie wpłynie na motywację uczniów do nauki.