„Wesołe Mamy plus Jeden” czyli Dzień Dziecka w „Trójce”

Już po raz drugi rodzice uczniów naszej szkoły przygotowali dla swoich pociech wyjątkowy prezent – przedstawienie teatralne. Tym razem był to „Kopciuszek”.

Praca nad baśnią trwała cały rok, ale było warto, ponieważ inscenizacja zachwyciła widownię.

Premiera odbyła się 1 czerwca. W tym dniu aktorzy wystąpili trzykrotnie: dwukrotnie dla uczniów naszej „Trójki”, a trzeci raz dla zaproszonych gości i dzieci z sierpeckich przedszkoli oraz instytucji zaprzyjaźnionych ze szkołą. Występ zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Sierpc – Pan Jarosław Perzyński.

Rodzice – aktorzy zadbali o wszystko: świetnie wcielili się w swoje baśniowe postacie. Znane dialogi ożywały na szkolnej scenie dzięki cudnym kostiumom, przepięknej scenografii i trafnie dobranej muzyce. Było jak w prawdziwym teatrze!

Całoroczna, już kolejna praca nad baśnią stworzyła doskonałą okazję do zintegrowania się rodziców z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. Każdemu ta współpraca coś przyniosła. Nauczyciele – opiekunowie: nowe doświadczenie w pracy z dorosłymi. Rodzice – wynieśli przekonanie, że czynnie uczestniczą w życiu szkoły, a uczniowie – dobrze się bawili!

Kolejny, równie udany występ odbył się podczas II Festynu Rodzinnego.

Obsada aktorska przedstawienia „Kopciuszek”:

Kopciuszek – Marta Karwowska
Kasia – Jolanta Więczkowska