BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY I DO DOMU

Dnia 14 września 2020 roku odbyły się spotkania uczniów klas I – II z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Spotkania odbywały się w salach lekcyjnych, z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa.
Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo dzieci na drogach. Nasi uczniowie zostali zapoznani z tym, że powinni nosić elementy odblaskowe.
Dzieci dowiedziały się, że bezpieczny pieszy to osoba, która:
– nie przebiega przez jezdnię;
– zawsze korzysta z oznakowanych przejść;
– jest widoczna nosząc odblaskowe elementy.

Uczniowie udzielali poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące podstawowych znaków drogowych oraz znajomości sygnalizacji świetlnej. Starszy sierżant Mariusz Nowatkowski zwrócił również uwagę uczniów na to, jak bardzo ważne jest zapinanie w samochodzie pasów bezpieczeństwa. Niejednokrotnie właśnie zapięte pasy ratują życie w chwili poważnego wypadku drogowego. Warto o tym pamiętać i po prostu zawsze zapinać pasy podczas jazdy samochodem. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do zwiększenia świadomości dzieci oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach.