„Bezpieczni w drodze” – grupa 0c

W dniach 07 – 11.09.2020 r. dzieci z grupy 0c uczestniczyły z zajęciach „Bezpieczni w drodze”. Przez cały ten czas w grupie realizowana była tematyka z zakresu bezpiecznych zachowań w różnych miejscach i sytuacjach życiowych. Najmłodsi dowiedzieli się, jak postępować gdy w domu wydarzy się coś złego, gdzie zadzwonić i kogo prosić o pomoc. Przedszkolaki poznały podstawowe zasad udzielania pierwszej pomocy, ale również zostały poinformowane, jak należy się zachowywać, gdy ktoś nieznajomy próbuje nas zaprosić gdzieś lub poczęstować np. cukierkiem. Średniaczki poznały zasady bezpieczeństwa na drodze i kilka podstawowych znaków drogowych.

Równolegle z zajęciami w przedszkolu poszerzaliśmy wiadomości podczas wycieczek m. in do gabinetu pielęgniarki szkolnej. W Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu oraz spacerów przed terenem szkoły, gdzie mogliśmy razem z wychowawcą Panią Anitą Penszyńską obserwować, jakie znaki drogowe znajdują się przed naszą szkołą.