Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata – Polska 2020

W tym roku szkolnym, podobnie jak w latach poprzednich, postanowiliśmy działać na rzecz naszego środowiska lokalnego. Dlatego chętnie przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątnie Świata – Polska 2020, która w tym roku odbyła się pod hasłem  „PLASTIK? REZYGNUJĘ, REDUKUJĘ, SEGREGUJĘ”. Celem akcji było podjęcie działań, dzięki którym nauczymy siebie i innych jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów  i jak być świadomymi konsumentami. W kształtowaniu postaw prośrodowiskowych poza  nie śmieceniem  i sprzątaniem liczy się również zmiana naszych codziennych nawyków na takie, które są przyjazne środowisku.

W akcji Sprzątanie Świata 2020 udział wzięli uczniowie klasy VIIIc pod opieką   p. E. Jóźwiak, klasa VIId pod opieką p. A.Kopycińskiej, klasa VIc pod opieką p. K. Witkowskiej, a także uczniowie klasy IVb  pod opieką p. B.Woźnickiej.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja skłoniła do refleksji nad stanem środowiska naturalnego oraz przysłużyła się rozwinięciu  poczucia odpowiedzialności  za nie.  Bardzo pozytywny był fakt, iż podczas tegorocznej akcji wszystkie grupy zebrały zdecydowanie mniejszą ilość odpadów niż w latach poprzednich.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który wszyscy powinniśmy dbać. Zachęcamy do prawidłowej, odpowiedzialnej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. W dzisiejszych czasach trudno jest wyeliminować plastik z naszego codziennego życia, ale możemy zminimalizować jego szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Anna Kopycińska