Udział klasy 5a w evencie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Sierpcu „Mundur = Bezpieczeństwo”

12 maja 2022r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawcą uczestniczyli w evencie profilaktycznym „Mundur = Bezpieczeństwo” na terenie Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Uczniowie obejrzeli sprzęt i wyposażenie policyjne oraz wojskowe. Skorzystali z symulatora jazdy motorem oraz gogli profilaktyczno-edukacyjnych. Technicy kryminalistyki prezentowali wybrane elementy swojej pracy między innymi elementy daktyloskopii. Każdy uczeń wykonał odbicie swoich linii papilarnych i zabrał to jako pamiątkę.

Dzieci z zainteresowaniem śledziły pokaz taktyki i technik interwencji, które prezentowali uczniowie klas mundurowych.

Na koniec wszyscy zostali obdarowani upominkami, które długo będą im przypominać interesującą wycieczkę.