Dzień Bezpieczeństwa

Dnia 10 czerwca 2022 roku w naszej szkole obchodzono Dzień Bezpieczeństwa, zorganizowany już po raz szósty w ramach programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Podsumowano działania programu zrealizowane w roku szkolnym 2021/2022. Na zaproszenie do naszej placówki przybyli funkcjonariusze policji: oficer prasowy pani Katarzyna Krukowska i dzielnicowy pan Sebastian Kalinowski.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przybliżyli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, stosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz przepisy poruszania się po drogach poza obszarem zabudowanym. Podkreślono znaczenie różnych znaków drogowych: zakazu, nakazu, ostrzegawczych oraz informacyjnych. Omówiono również zasady bezpieczeństwa podczas wakacji: kąpania się w miejscach do tego przeznaczonych, unikania kontaktów z osobami nieznanymi, korzystania z numeru alarmowego 112 w uzasadnionych przypadkach. Uświadomiono uczniom konieczność używania elementów odblaskowych, które niejednokrotnie mogą uratować ludzkie życie.

„Przepisowy ruch drogowy i pieszy,
Własne zdrowie zawsze w głowie mam,

Każdy przepis taki mały, a cieszy
I ratuje czasem życie nam”.

Uświadomiono szkolnej społeczności, że należy być ostrożnym i rozważnym przechodząc przez przejścia dla pieszych, by nie ulec wypadkowi.

„….Pamiętajcie zatem, że drogi są niebezpieczne
I każdy wędrowiec mały

musi pilnie uważać na światła i sygnały.
Jeśli mamy w głowie dużo wiedzy,

Możemy drogami bezpiecznie ruszać w świat!”

W ramach programu „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony” zorganizowany został konkurs plastyczny dla uczniów klas I na temat „Bezpieczeństwo dziecka na drogach i w czasie wakacji”

Oto laureaci tego konkursu:

I miejsce: Marek Leśniewski kl. Ia

II miejsce: Adam Kowalkowski kl. Ib

Lilianna Dąbrowska kl. Id

III miejsce: Lena Maszerowska kl. Ib

Adam Taborek kl. Ib

Lena Redecka kl. Ic

Wyróżnienia:

Anna Kopaczewska kl. Ib

Antoni Girzyński kl Ib

Gabriela Rycharska kl. Ib

Oskar Kisielewski kl. Ib

Roksana Kowalska kl. Ib

Maja Karczewska kl. Ic

Szymon Wiśniewski kl. Ic

Franciszek Grabowski kl. Id

Miłosz Nowakowski kl. Id

Serdecznie gratulujemy laureatom

Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom jak „Dzień Bezpieczeństwa” nasi uczniowie będą korzystać z opasek i kamizelek odblaskowych, a tym samym zwiększą swoje bezpieczeństwo na drogach. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów do dbania o własne bezpieczeństwo nie tylko na drogach, ale w również w domu, na podwórku, w lesie, nad morzem, nad jeziorem oraz podczas zbliżających się wakacji. Bądźcie ostrożni każdego dnia i dbajcie o własne bezpieczeństwo i innych osób! Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy udanych, pełnych przygód i bezpiecznych wakacji.

Jolanta Wojda