„Bajeczki zaczytanej Trójeczki”

Pod takim hasłem ruszyła nowa akcja szkolnej biblioteki. 28 października jej progi przekroczyli uczniowie klas I. To kolejne wprowadzenie dzieci w świat książek.
Pierwszoklasiści, zarówno ci, którzy nie potrafią jeszcze czytać, jak i ci już czytający, wysłuchali zabawnego tekstu o kapitanie Zębolu i Kajtku Kuternodze. Razem z bohaterami książki przenieśli się do Królestwa Brzuchaczy. Dzieci z zapartym tchem śledziły ich przygody, poznały historię władców królestwa – księcia Jana Budynia i księżniczki Katarzyny Żelatyny. Zabawne perypetie książkowych bohaterów dostarczyły najmłodszym dobrej zabawy i wprawiły w doskonały nastrój.
Akcja ma rozbudzić w dzieciach nawyk czytelniczy i pokazać, iż czytanie, a w tym przypadku słuchanie książek może być wspaniałą przygodą. A ponieważ czytanie to również wyobrażanie sobie przedstawionych w książce światów, w drugiej części spotkania dzieci miały okazję, by dać upust swojej wyobraźni i za pomocą kredek wyczarować to, czego wysłuchały. Na kartkach pojawił się zatem statek piracki i jego załoga. Nie mogło także zabraknąć portretów władców Królestwa Brzuchaczy przed i po ich metamorfozie.
Wkrótce królestwo książek otworzy swoje podwoje przed dziećmi z oddziałów przedszkolnych. A już niebawem przed pierwszoklasistami kolejne spotkanie z fascynującym światem dziecięcej literatury.